V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že tomu spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu, alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

iOS 9.3 pre verejnosť

iOS-9.3---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Po dlhom beta testovaní (až 7 beta verzii) trvalo, kým Apple predstavilo tento iOS. Treba poznamenať, že skutočne pracovalo na tom, aby bola jeho stabilita a funkčnosť na najvyššej možnej úrovni. Neustále aktualizácie opravili aj prvotné chyby a teraz je čas na jednú veľkú aktualizáciu, ktorá prinesie množstvo noviniek. Táto aktualizácia sa nazýva 9.3. Dnes si ju môžeš stiahnuť už aj ty! Aké zmeny priniesla aktualizácia sa dočítaš v našom článku: Sťahuj iOS 9.3!


Vyjadrenie našej redakcie ku Keynote

keynote-2016t---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Určite ti neušlo, že tento týždeň, konkrétne Pondelok, prebehla Apple Keynote, na ktorej jablková spoločnosť predstavila to, čo sme všetci predpokladali. Zatiaľ čo po minulé roky zariadenia zväčšovali, dnes prišli na rad opäť menšie zariadenia. Svedčí o tom aj menší, ale za to rovnako výkonný 4″ iPhone SE, alebo 9,7″ iPad Pro. Touto Keynote nás Apple prekvapilo, bohužiaľ viac v negatívnom svetle.

Prečo a náš názor na Keynote či náš live stream sa dočítaš v našom článku: Vyjadrenie redakcie magazínu SvetApple k Apple Keynote a live streamu


 Zmeškal si Keynote? Pozri si ho na YouTube

apple-keynote-2016---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple má pravdepodobne jedny z najsledovanejších konferencií na svete. Netvrdíme, že na konferencie iných spoločností sa nikto nepozerá, no povedzme si na rovinu, akonáhle má svoju prezentáciu Apple, sledujú ju milióny ľudí. Niekedy sa ale predsa len stane, že aj ten najskalnejší fanúšik jednoducho nemôže a tak musí počkať na to, kým je konferencia dostupná na internete.

Kde nájdeš Apple Keynote a omnoho viac sa dočítaš v našom článku: Keynote je už na YouTube!


Pravdepodobné ceny iPhone SE na Slovensku

iPhoneSE-slovensko-cena---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

To, že spoločnosť Apple predstavila iPhone SE už pravdepodpobne vieš. Ale čo je oveľa dôležitejšie je dostupnosť nového modelu , iPhone SE ponúkne v krátkom časovom horizonte pre obrovské množstvo krajín. Prvými krajinami bude samozrejme USA, Austrália, Veĺká Británia, Nemecko a podobne. Kedy si ale budeme môcť vyskúšať túto fantastickú novinku aj u nás na Slovensku či v susednej Českej republike?

Zistili sme to priamo pre teba a môžeš sa to dočítať v našom článku: iPhone SE na Slovensku drahší? Zrejme áno!


Porovnanie iPhone 6S a iPhone SE

iPhone5se-vs.-iphone6s---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

iPhone SE je dá sa povedať absolútna novinka a jeho výkon a cena je doslova fantastická (na pomery Apple samozrejme). Netreba zabúdať napríklad na to, že je to možno najvýkonnejší smartfón na svete a tiež na to, že ponúka fantastický fotoaparát, nádherný dizajn a cenovku, o ktorej sme pri iPhone mohli v minulosti len snívať. Predsa len to ale nie je úplne tak preoblečený iPhone 6S do tela iPhonu 5S.

Čo teda nájdeme v 6S a SE nie ti prezradíme v našom článku: 4 veci, čo iPhone 6S má a iPhone SE nemá?


Rozlúčka s iPhone 5S

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Prvý jailbreak pre Apple TV + návod

appleTV-jailbreak---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple minulý rok vydal svoju novú Apple TV 4. generácie, ktorá sa stala automaticky ďalším populárnym produktom spoločnosti Apple. Celú Apple TV aktuálne poháňa systém tvOS, ktorý má však niektoré obmedzenia. To sa nepáčilo hackerskému tímu Pangu, ktorý teraz po prvýkrát vydal jailbreak pre Apple TV. Nadväzuje tým na jailbreak pre iOS 9.1, ktorý bol vydaný na začiatku marca. Jailbreak si môžu nainštalovať všetci majitelia najnovšej Apple TV, na ktorej je nainštalovaný systém tvOS 9.0 alebo tvOS 9.0.1.

Ako a čo prináša jailbreak pre Apple TV ? To sa dočítaš v našom článku: Pangu vydal jailbreak pre Apple TV + návod


iPhone Photography Awards 2016

iPhone-photography-awards-2016---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Asi si si aj ty všimol, že www.svetapple.sk neprináša len novinky zo sveta Apple, poprípade novinky zo sveta technológií ale snaží sa podporiť aj komunitu mladých fotografov, ktorí prinášajú nádherné zábery vytvorené na svoj iPhone a združovať ich v projekte Zachytené na iPhone, ktorý nájdeš na Facebooku a v omnoho rozšírenejšej forme aj na Instagrame, kde nás sleduje už vyše 8 000 ľudí! Ak chceš ale fotky posunúť ešte ďalej – na medzinárodnú úroveň – nemáš lepšiu možnosť ako teraz!

Ako to je možné ? Všetky potrebné informácie sa dočítaš v našom článku: Je to tu, iPhone Photography Awards 2016, zúčastni sa aj ty.


Legendárna Tesla by sa mohla vyrábať na Slovenku

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Tesla je automobilka, ktorá sa preslávila vo svete predovšetkým pre svoj prínos v oblasti elektrického pohonu. Dá sa povedať, že vôbec ako prvá výraznejšia značka začala vyrábať vozidlá, ktoré vyzerajú fantasticky, sú nadčasové a navyše ponúkajú pohon na elektriku, ktorý sa dá využiť aj reálne. Dojazd približne 400km na jedno nabitie je už viac ako slušný a to hovoríme o 5 miestnom, plnohodnotnom a luxusnom vozidle. Nové informácie naznačujú, že by sa mohlo vyrábať u nás na Slovensku!

Viac o výrobe Tesly na Slovensku sa dočítaš v našom článku: Výroba Tesly na Slovensku? Možno áno!


Ak sa ti článok páčil, určite nás podpor zdieľaním, prípadne napíš svoje postrehy a námety! 🙂

Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here