Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple plánuje prepracovať operačný systém tvOS. Nie, že by nám jeho aktuálna verzia akokoľvek prekážala, no po šiestich rokoch od uvedenia súčasného dizajnu na trh sa už veľa zmenilo a niektoré veci si pýtajú aktualizáciu.

O koncept, ktorý si môžete pozrieť v našej galérii vyššie sa postarala redakcia magazínu 9to5mac. Tá na niekoľkých obrázkoch podrobne odprezentovala, ako by sa mohla zmeniť domovská obrazovka, prehľad o zakúpených programoch/predplatnom, integrovať služba Apple News + či zabezpečiť platby pomocou Touch ID.

- Reklama -

Celé vynovené používateľské rozhranie bolo podľa tvorcu navrhnuté so zreteľom na to, aby sa čo najlepšie používalo v spojitosti s novým ovládačom od spoločnosti Apple. Ten si budete môcť zakúpiť aj ku starším generáciám Apple TV HD a Apple TV 4K za sumu 65,00 €.

Pokiaľ vás samotný koncept zaujal, napíšte nám do komentára, čo konkrétne by ste z neho chceli vidieť aj v tvOS 15. Operačný systém príde 7. júna na konferencií WWDC 2021. Popri ňom bude predstavený aj iOS 15, iPadOS 15, macOS Big Sur 12 či watchOS 8.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.