Apple momentálne v Číne zažíva problémy kolosálnych rozmerov. Koronavírus spomalil predaje a hlavne pozastavil výrobu. Už pred pár dňami sme mohli čítať oficiálne oznámenie o tom, že kvôli tejto epidémii firma nedosiahne svoje tohtoročné ciele. Dnes ale vydala agentúra Reuters oveľa zaujímavejšiu správu. Omeškať by sa mohol aj iPhone 12, respektíve iPhone 12 Pro!

Koronavírus ohrozí výrobu iPhonu 12

Apple bude chcieť predstaviť svoje produktové portfólio iPhonov s označením „12“ a „12 Pro“, tradične v septembri 2020. Nové informácie ale naznačujú, že sa to nemusí podariť. Hoci máme do tohto mesiaca ešte relatívne dosť času, nedá sa spochybniť, že Apple nemôže robiť určité kontrolné procesy, spojené s výrobou v Číne.

Tak isto koronavírus komplikuje aj jednanie s dodávateľmi. Tie dnes nie je možné (z bezpečnostných dôvodov) vykonávať osobne. To je ďalší dôvod, pre ktorý sa celý proces produkcie spomaľuje a tak sa iPhone 12/ iPhone 12 Pro môže v konečnom dôsledku mierne omeškať. Nebavíme sa samozrejme o dlhej dobe. To si Apple nemôže dovoliť.

V reále sa ale môže stať, že zariadenia prídu na trh buď koncom septembra alebo niekedy počas októbra či dokonca novembra 2020. Samotný výrobný proces začína až v lete. Pracovníci majú teda ešte relatívne dosť času na to, aby sa všetko podarilo dotiahnuť do úspešného konca.

iPhone 12 Pro
Koronavírus ohrozí výrobu iPhonu 12. Jeho vydanie je nejasné.

Na druhej strane ale nikto netuší, ako sa bude samotná epidémia koronavírusu vyvíjať. Informácie z pozadia spoločnosti naznačujú, že Apple síce môže predstaviť nové iPhony už v septembri (teda v predpokladanom čase) ale zo začiatku predaja pocítime výraznú nedostupnosť.

iPhone SE 2 (iPhone 9) to zachytí tiež. Nie však v tak veľkej miere.

Hoci sa mnohí obávali toho, že Apple v marci svoj lacný iPhone SE 2 (iPhone 9) nepredstaví, koronavírus napokon jeho vydanie nepresunie. Čo sa však môže stať aj v tomto prípade je, že toto zariadenie bude minimálne zo začiatku predaja veľmi nedostupné a objaví sa len v niektorých krajinách po celom svete. Odhadovaný dátum predstavenia je 31. marec a začiatok predaja potom 3. apríl 2020.

Ak sa naň tešíte, môže sa stať, že si naň aj po vydaní ešte pár dní, či dokonca týždňov budete musieť počkať. Zo začiatku budú zrejme dostupné len základné pamäťové verzie 64 GB za cenu 399$ (nie je isté, v akých farbách). Viac nám ukáže až budúcnosť. Dúfajme teda, že sa Apple s týmto problémom popasuje tak, ako sa patrí a nebude musieť nič odkladať. Držíme samozrejme palce!

Prečítajte si tiež  Nový iPhone 6 ponúkne vystupujúci fotoaparát
iphone se 2 inphographics
iPhone SE 2: How it will look? We made renders.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -