O spoločnosti Caviar ste už určite počuli. Tento ruský úpravca, ktorý funguje zároveň aj ako klenotníctvo dnes sídli v Dubaji a predáva tie najšialenejšie kúsky, aké si len viete predstaviť. Napríklad iPhone 15 ProiPhone 15 Pro Max, ktorý je už sám o sebe extrémne drahý dokáže obkolesiť 18-karátovým zlatom, čím jeho cenu zdvihne ešte niekoľkonásobne vyššie.

Nová dizajnová edícia od spoločnosti Caviar nesie označenie „Ultra Gold“ a stelesňuje presne to, čo tento výraz v anglickom jazyku znamená. Zadná časť iPhonu 15 Pro / 15 Pro Max je v tomto prípade kompletne pokrytá 18K zlatom vrátane loga spoločnosti Apple. Samozrejmosťou je aj elegantné dizajnové vypracovanie, vďaka čomu celá táto úprava pôsobí, ako by ste sa ani nepozerali na iPhone ale mohutnú zlatú tehličku. Caviar v popise tvrdí, že vyrobí „len“ 99 kúskov.

No a cena? Na Slovensku štartuje základný iPhone 15 Pro so 128 GB úložiskom na sume 1 199 € a vrcholový iPhone 15 Pro Max s 1 TB úložiskom na sume 1 949 €. V oboch prípadoch ide o poriadne vysoké čiastky, no neplatí to pre zákazníkov spoločnosti Caviar.

Za zlatý iPhone 15 Pro zaplatíte tisíce eur navyše 

iPhone 15 Pro caviar úprava
Zdroj: Caviar

Tu totiž za základný iPhone 15 Pro Ultra Gold (128 GB) zaplatíte necelých 8 300 € a za najdrahšie prevedenie iPhone 15 Pro Max Ultra Gold (1 TB) dokonca 9 700 €. Navyše by malo ísť o ceny bez DPH, takže vo výsledku sa môže celý nákup ešte predražiť.

A ak sa teraz pýtate, pre koho takáto „šialenosť“ vlastne je, odpoveďou sú ľudia, ktorí majú „nechutne“ veľa peňazí. Verte alebo nie, existujú používatelia, ktorí chcú mať v rukách aj počas telefonovania niečo špeciálne.

iPhone 15 Pro caviar úprava
Zdroj: Caviar
iPhone 15 Pro caviar úprava
Zdroj: Caviar

Vôbec im pri tom nevadí, že iPhone so zlatom v zadnej časti bude výrazne ťažší a tiež hrubší, čo negatívnym spôsobom ovplyvní komfort používania a eliminuje výhodu prítomnosti titánového rámu, ktorý je naopak extrémne ľahký.

iPhone 15 Pro caviar úprava
Zdroj: Caviar

Keď však pre takéto produkty existuje klientela, prečo by nemohli vznikať. Však?

Existuje aj verzia v hodnote väčšieho rodinného domu

A ak by vým iPhone 15 Pro Ultra Gold nestačil a zdal by sa vám príliš lacný, zaobstarať si môžete aj edíciu „DIAMOND SNOWFLAKE„, ktorý je vyrobená z 18K bieleho zlata a dokopy na nej nájdete neuveriteľných 570 diamantov.

Jej cena štartuje v prípade vrcholového iPhonu 15 Pro Max s 1 TB pamäťou na úrovni 525,5 tisíc eur. Za to sa dá na Slovensku postaviť už veľmi slušný dom, čo poviete?

Prečítajte si tiež  iMac 24" je extrémne rýchly. O koľko prekonal svojho predchodcu?
iPhone 15 Pro caviar úprava
Zdroj: Caviar

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -