Pandémia koronavírusu sa postarala o poriadne meškanie viacerých produktov, ktorých sa zákazníci dočkali až oveľa neskôr, než je to obvyklé. Výnimkou nebol ani iPhone 12, ktorý sa napríklad na Slovensku začal predávať až v novembri 2020 (za normálnych okolností by to bolo koncom septembra/začiatkom októbra).

Spoločnosť Apple si uvedomuje, že minuloročná vlajková loď prišla dosť neskoro a presne preto to chce v nasledujúcom období zvrátiť. Svojim dodávateľom už zadala požiadavku, aby začali s náborom zamestnancov. Ako jedna z prvých sa jej chytila spoločnosť Foxconn, ktorá navrhuje atraktívne bonusové odmeny pre nových pracovníkov v čínskom Zhengzhou.

- Reklama -

Bonus skoro 1 000 €

Ako uvádza South China Morning Post, jedná sa už o tretí prípad, kedy firma počas posledného mesiaca zverejnila náborový bonus. V súčasnosti sa počíta s tým, že pracovníci získajú 1 158 $ (cca 955 €) navyše, ak budú pracovať 90 dní a v službe budú najmenej 55 dní.

Ak by sme to prepočítali na tamojšiu menu, uvádzaná čiastka cca 7 500 juanov sa výrazne zvýšila oproti 26. aprílu, kedy Foxconn ponúkal 6 500 juanov. 15. apríla to bolo 6 000 juanov a koncom marca dokonca len 3 500 juanov.

iPhone 13 Pro

No a aj keď výrobca odmietla komentovať nové bonusy, média po celom svete ich pripísali k príprave výroby iPhonu 13. Práce na zariadení začnú v druhej polovici tohto roka a predstavenia by sme sa mohli dočkať teoreticky aj v septembri. Samozrejme, toto môže ovplyvniť ešte veľa iných faktorov, takže sme s predikciami veľmi opatrní.

Celá zostava iPhone 13 bude pozostávať zo štyroch samostatných modelov a bude obsahovať rovnaké uhlopriečky, ako iPhone 12. O nových telefónoch sa hovorí, že získajú vylepšené fotoaparáty, rýchlejší procesor či 5G, drobné dizajnové zmeny či väčšiu batériu. Napíšte nám do komentára, či sa už na iPhone 13 tešíte.

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here