Pandémia koronavírusu sa postarala o poriadne meškanie viacerých produktov, ktorých sa zákazníci dočkali až oveľa neskôr, než je to obvyklé. Výnimkou nebol ani iPhone 12, ktorý sa napríklad na Slovensku začal predávať až v novembri 2020 (za normálnych okolností by to bolo koncom septembra/začiatkom októbra).

Spoločnosť Apple si uvedomuje, že minuloročná vlajková loď prišla dosť neskoro a presne preto to chce v nasledujúcom období zvrátiť. Svojim dodávateľom už zadala požiadavku, aby začali s náborom zamestnancov. Ako jedna z prvých sa jej chytila spoločnosť Foxconn, ktorá navrhuje atraktívne bonusové odmeny pre nových pracovníkov v čínskom Zhengzhou.

Bonus skoro 1 000 €

Ako uvádza South China Morning Post, jedná sa už o tretí prípad, kedy firma počas posledného mesiaca zverejnila náborový bonus. V súčasnosti sa počíta s tým, že pracovníci získajú 1 158 $ (cca 955 €) navyše, ak budú pracovať 90 dní a v službe budú najmenej 55 dní.

Ak by sme to prepočítali na tamojšiu menu, uvádzaná čiastka cca 7 500 juanov sa výrazne zvýšila oproti 26. aprílu, kedy Foxconn ponúkal 6 500 juanov. 15. apríla to bolo 6 000 juanov a koncom marca dokonca len 3 500 juanov.

iPhone 13 Pro

No a aj keď výrobca odmietla komentovať nové bonusy, média po celom svete ich pripísali k príprave výroby iPhonu 13. Práce na zariadení začnú v druhej polovici tohto roka a predstavenia by sme sa mohli dočkať teoreticky aj v septembri. Samozrejme, toto môže ovplyvniť ešte veľa iných faktorov, takže sme s predikciami veľmi opatrní.

Celá zostava iPhone 13 bude pozostávať zo štyroch samostatných modelov a bude obsahovať rovnaké uhlopriečky, ako iPhone 12. O nových telefónoch sa hovorí, že získajú vylepšené fotoaparáty, rýchlejší procesor či 5G, drobné dizajnové zmeny či väčšiu batériu. Napíšte nám do komentára, či sa už na iPhone 13 tešíte.

Prečítajte si tiež  Tohtoročné iPhony majú vyzerať úplne inak ako si myslíme. Prezradil renomovaný leaker.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.