Nový Mac Studio, ktorého predstavenia sme sa dočkali len prednedávnom sa okrem beštiálneho výkonu môže popýšiť aj niekoľkými javmi, ktoré však nie sú až tak pozitívne. Od počítača za cenu vyše dvoch tisícov by ste určite nečakali, že vás bude otravovať svojim zvukom. Opak je ale pravdou. Niektorí majitelia doposiaľ najvýkonnejšieho Macu si všimli, že počítač vydáva nepríjemný kvíliaci zvuk.

Prečítajte si tiež  Video: Takto vyzerá Mac Studio zvnútra. Pozrite si teardown najvýkonnejšieho Macu

Na rôznych fórach ale aj priamo na stránkach Apple Support sa objavujú výpovede majiteľov, ktorí sa sťažujú na nepríjemný zvuk, ktorý vychádza pravdepodobne z ventilátora Macu Studio. Väčšina sťažností prichádza od majiteľov verzie s čipom M1 Max. Model s najvýkonnejším procesorom M1 Ultra zatiaľ nebol svedkom žiadnych obdobných úkazov, za čo môže zrejme odlišný druh tepelného nastavenia a chladenia.

Používatelia opisujú hluk ako vysokofrekvenčný zvuk, ktorý je ťažké ignorovať aj pri najjednoduchších úkonoch. Stojí za zmienku, že nie všetky modely Mac Studio M1 Max majú zrejme tento problém, pretože niektorí ľudia uviedli, že nepočujú nezvyčajný zvuk nad rámec štandardného tichého hluku ventilátora. Objavili sa však aj sťažnosti len na samotnú úroveň hluku ventilátora bez vysokofrekvenčného zvuku.

Zdroj: Apple

Majitelia počítačov Mac Studio spadajúci do dvojtýždňovej lehoty na vrátenie, môžu od spoločnosti Apple dostať náhradný stroj. Problémom však je, že aj náhradné počítače zaznamenali rovnaký problém. Zatiaľ nie je jasné či sa jedná o chybu, ktorú je možné riešiť aktualizáciou softvéru, alebo či ide o hardvérový problém. V najbližších dňoch môžeme očakávať oficiálne stanovisko zo strany spoločnosti Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -