Jeseň sa neodvratne blíži a spolu s ňou dorazia aj nové jablkové zariadenia, ktorých odhalenia sa dočkáme počas konferencií Keynote. Azda v najväčšom svetle sa ako už býva zvykom ocitnú nové iPhony. Netreba však zabúdať ani na hodinky Apple Watch či pripravované iPady. Podľa posledných informácií to budú práve iPady, ktoré sa dočkajú sympatických zmien.

Prečítajte si tiež  Koncept: Takto by mohol vyzerať nový iPad 10. generácie

Už skôr sa špekulovalo, že by sme okrem prémiových iPadov Pro mali byť svedkami aj „čerstvého vetra“ v ponuke cenovo dostupnejších iPadov. Najlacnejší iPad sa na jeseň dočká už 10. generácie. Zariadenie si už zúfalo pýta redizajn a nové funkcie, keďže jeho cena nemôže byť donekonečna jediným hnacím motorom predajov.

Základný iPad 10. generácie

Podľa doterajších predpokladov zo strany leakerov a analytikov by mal doraziť základný iPad novej generácie s poriadnou dávkou redizajnu. Nový iPad by si mal ponechať 10,2″ LCD displej s výraznými okrajmi vo vrchnej a spodnej časti, ktoré budú hostiť prednú kameru a tlačidlo Home Button spolu so snímačom odtlačkov prstov Touch ID.

Takto by mohol vyzerať iPad 10. generácie zozadu
Zdroj: MyDrivers

Zároveň by však zariadenie malo priniesť ploché hrany rovnako, ako to má iPad Air, iPad mini či iPad Pro. Zaoblený dizajn, na ktorý sa spolieha iPad 9. generácie už jednoducho nie je in. Očakáva sa, že pripravovaný základný iPad bude vybavený čipom A14 Bionic a podporou pripojenia 5G. Okrem toho sa konečne dočkáme aj prechodu z portu Lightning na USB-C, podobne ako v prípade ostatných modelov.

iPad Pro s čipom M2

Spoločnosť Apple v apríli tohto roka predviedla aktualizovaný iPad Pro s 12,9″ mini-LED displejom a čipom Apple M1. Pri tomto kroku však neostane, nakoľko rovnaký čip v sebe skrýva aj jeho lacnejší kolega v podobe iPadu Air 2022. Do nového modelu sa preto takmer určite dostane čip Apple Silicon M2, ktorý poháňa nové MacBooky Air a Pro, predstavené pred niekoľkými mesiacmi.

iPad Pro s čipom Apple Silicon M2
Zdroj: MacRumors

Uvedenie novšieho a výkonnejšieho iPadu Pro s čipom M2 prebehne pravdepodobne s uvedením systému iPadOS 16, ktorý by mal byť dostupný už na jeseň. Je ale dosť možné, že okrem čipu a miernych úprav pod kapotou ponúkne nový iPad Pro rovnaké možnosti a dizajn, ako súčasný model.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -