Aktualizované: 14. decembra 2023

Začiatkom decembra sme vás informovali o tom, že edícia hier Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition, ktorá obsahuje prepracované tituly GTA 3, GTA Vice City a GTA San Andreas mieri na naše mobilné zariadenia.

Novinky mali byť dostupné v App Store a Google Play už zajtra, 15. decembra 2023, avšak na Slovensku si ich môžeme (možno kvôli časovému posunu) vyskúšať už teraz, nakoľko len pred pár minútami začali byť dostupné v týchto internetových obchodoch na stiahnutie.

Pri tejto príležitosti je, ale dôležité zdôrazniť, že tieto hry nevydali vývojári zo štúdia Rockstar Games, ale paradoxne streamovacia služba Netflix. Grand Theft Auto: The Trilogy je súčasťou jej predplatného, ktoré je zamerané na mobilné hry.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

GTA Netflix
Zdroj: SvetApple.sk

Tituly sú teda vo všetkých troch prípadoch dostupné na stiahnutie úplne ZADARMO, no na ich hranie budete potrebovať aktívne členstvo na Netflixe, ktorého slovenský cenník si môžete pozrieť tu.

Nám sa už podarilo stiahnuť z App Store GTA San Andreas z tejto edície, no po otvorení hry nás čakala inštalácia ďalších 6,22 GB súborov, čo nebolo práve dvakrát príjemné.

GTA Netflix
Zdroj: SvetApple.sk

Hru sme si už nainštalovali a stiahli dodatočné súbory. Na naše nemylé prekvapenie sme, ale zistili, že tu nie je možné cez Rockstar Social Club nahrať uloženú pozíciu z pôvodnej hry GTA: San Andreas, ktorú máme rozohratú.

Inými slovami, keď si nainštalujete tento titul, budete musieť začať úplne odznova, čo je trochu škoda.

A hoci sa pomerne výrazne zlepšila grafika a podľa všetkého aj vykresľovanie (Jeden z najväčších nedostatkov GTA: San Andreas pre mobilné zariadenia), zdá sa nám, že titul beží v zbytočne nízkom rozlíšení, aj keď sme ho cez nastavenia zvýšili na maximum.

Zdroj: SvetApple
GTA Netflix
Zdroj: SvetApple
GTA Netflix
Zdroj: SvetApple
GTA Netflix
Zdroj: SvetApple

Snáď ide len o chybu, ktorú ešte vývojári opravia. Predsa ide o iPhone 15 Pro Max s čipom A17 Pro, ktorý by s podobným titulom nemal mať absolútne žiaden problém…

Pôvodný článok z 1. decembra 2023 

Netflix prináša Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Hry sú už v App Store / Google Play

Spoločnosť Rockstar Games si na december 2023 pripravila niekoľko veľkých prekvapení. Ešte v novembri nám oznámila, že počas tohto mesiaca si pozrieme prvý oficiálny trailer na veľkolepé pokračovanie hernej série Grand Theft Auto, pričom dnes sme sa dozvedeli, že samotný trailer vyjde už 5. decembra o 15:00 nášho času. Zďaleka to, ale nie je všetko.

Prečítajte si tiež  Apple chce ponúkať iPhone za predplatné. Cena môže byť veľmi zaujímavá

Ešte počas včerajšieho dňa platforma Netflix, ktorú poznáme predovšetkým ako miesto na sledovanie filmov, seriálov či dokumentov na svojom profile X oznámila, že v rámci jej snáh o spustenie hernej platformy ponúkne predplatiteľom populárne tituly od vývojárov z Rockstar Games v prepracovanej podobne.

A ako už viete z nadpisu, týmito titulmi sú GTA 3, GTA Vice City a GTA San Andreas, ktoré si budete môcť zahrať v rámci vylepšenej verzie Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition na svojich mobilných zariadeniach.

Celá táto kolekcia hier vyšla pôvodne ešte v roku 2021, no kto si pamätá na okolnosti, tak určite vie, že to nebolo práve šťastné. Uvedenie na PC či herné konzoly sprevádzala jednak vysoká cena (59,99 €) a hlavne mimoriadne zlé spracovanie.

Edícia bola dokonca na nejaký čas odstránená z platformy Steam, pretože sa podľa fanúšikov série stávala nehrateľná.

Rockstar Games však reagoval a prisľúbil, že sa problémy pokúsi opraviť, čo sa mu zrejme teraz z veľkej časti podarilo.

Vývojári tiež tvrdili, že séria Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition bude dostupná aj pre zariadenia s operačným systémom iOS a Android v rámci internetových obchodov App Store a Google Play. To sa teraz stáva realitou

Hry sú už v App Store a Google Play 

GTA Trilogy
Zdroj: Rockstar Games

Ak totiž do vyhľadávania v App Store napíšete „GTA Netflix“, na obrazovke sa vám na stiahnutie objavia jednotlivo všetky tri tituly, ktoré si môžete nainštalovať a s predplatným streamovacej služby aj zahrať.

Vzhľadom na to, že za Netflix na Slovensku mesačne zaplatíte asi 8 € (so základným predplatným) sa to vzhľadom na oficiálnu cenu GTA: The Trilogy aj celkom oplatí.

Pri všetkých tituloch sa však momentálne nachádza informácia „Pripravujeme„, pričom si môžete nastaviť ich automatickú inštaláciu v čase, keď budú dostupné pomocou tlačidla „Získať„. Malo by sa to stať už 15. decembra 2023, takže tesne pred vianočnými sviatkami. Pôjdete do toho?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -