Spoločnosť Apple sa už naplno pripravuje na veľkú mediálnu udalosť, ktorá sa odohrá pravdepodobne 12. septembra 2023. Práve na tejto Keynote by sme mali po prvýkrát vidieť iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ktoré budú plne vizuálnych, ale hlavne technických vylepšení. Ako však naznačuje leaker a vývojár Aaron, nemusí to byť všetko.

Aaron sa totiž najnovšie pohrabal v kóde beta verzie operačného systému iOS 17, kde sa mu podarilo odhaliť zaujímavé novinky. V jeho aktuálnej verzii našiel zmienky nie len o pripravovanom iPhone 15 vo všetkých štyroch verziách, ale aj o dvoch modeloch, ktoré zatiaľ neexistujú. A aj keď je dnes náročne vysvetliť si, čo to presne znamená, existuje jedna teória, ktorá by dávala zmysel.

Aby sme to celé priblížili, v kóde sa nachádzajú označenia iPhone 15,4 (iPhone 15), iPhone 15,5 (iPhone 15 Plus), iPhone 16,1 (iPhone 15 Pro) a iPhone 16,2 (iPhone 15 Pro Max). Apple týmto spôsobom rok čo rok interne označuje nové modely, pričom prvé číslo trochu zmätočným spôsobom prezrádza použitý procesor.

Ak sa napríklad na tomto tomto mieste nachádza číslica „15“, v skutočnosti ide o čip A16 Bionic. Číslicou „16“ je potom s najväčšou pravdepodobnosťou označovaný čip A17 Bionic.

Na tomto by samozrejme nebolo nič zvláštne, keby si Aaron v piatej beta verzii iOS 17 nevšimol ešte jednu zásadnú vec. Okrem vyššie vymenovaných kódov sa totiž v systéme objavili aj kódy „iPhone 14,1“ a „iPhone 14,9“, ktoré sa v súčasnosti nedajú prideliť ku žiadnemu modelu.

USB-C vo všetkých iPhonoch? 

Mohlo by to teda znamenať, že modernizáciou prejdú aj iPhony, ktoré majú čip A15 Bionic, a to iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 14, iPhone 14 Plus a iPhone SE 3. generácie.

Nečakajte však žiadne zásadné inovácie. Podľa zahraničných odhadov by mohlo ísť len o globálne zavedenie USB-C konektora, ktorý by raz a navždy vyradil Lightning port zo všetkých aktuálne predávaných iPhonov.

iPhone s konektorom USB-C
Zdroj: SkyNews

A aj keď sú kódy 2 a predpokladá sa, že by Apple takto mohlo upraviť minimálne 4 – 5 zariadení (v závislosti od toho, či iPhone 13 mini zostane v predaji, alebo nie), nikde nie je napísané, že v piatej beta verzii iOS 17 niektoré informácie chýbajú, prípadne sa ich zatiaľ nepodarilo odhaliť.

Prečítajte si tiež  Pamätáte si na ponožkové obaly pre iPod? Teraz sú dostupné pre slúchadlá AirPods

Uvidíme teda, či v roku 2023 nepríde zmena pre celú rodinu iPhonov po celom svete. Prítomnosť USB-C je zatiaľ istá len pre sériu iPhone 15, no Apple by si to celé mohlo zjednodušiť, ak by túto zmenu zaradila do celej svojej produktovej línie. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -