Aj keď sa spoločnosť Apple snaží držať v tajnosti všetky budúce novinky, ktoré pripravuje pre svoje zariadenia, niekedy to skrátka nie je možné. Dôvodom sú operačné systémy a vývojárske nástroje, ktoré musia byť kompatibilné so zariadeniami ešte skôr, ako sú tieto zariadenia predstavené. Pekným príkladom je iOS 16 alebo nástroj Xcode 14. Práve ten zohrával v dnešnom úniku dôležitú úlohu.

Známy vývojár Steve Moser, ktorý stojí za množstvom únikov odhalených v beta verziách operačných systémov nám teraz prezradil, že Xcode 14 už obsahuje špeciálne animácie a grafiku, ktoré sú ako stvorené pre technológiu stále zapnutého „Always-on“ displeja.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Aby toho nebolo málo, táto grafika je kompatibilná aj s jednoduchými widgetmi na uzamknutej ploche, ktoré spoločnosť Apple predstavila práve v operačnom systéme iOS 16. Pokiaľ sú mini-aplikácie doplnené o animácie, v režime always-on sú deaktivované. Ak však kliknete na displej a ten sa rozsvieti, opäť sa vám aktivujú.

Takto bude vyzerať Always-on displej v iPhone 14 Pro 

Always-on displej pre iPhone 14 Pro, únik v Xcode 14
Zdroj: Twitter / Steve Moser

Nová technológia bude prítomná výhradne v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, ktoré majú dostať LTPO ProMotion displeje.

Always-on displej pre iPhone 14 Pro, únik v Xcode 14
Zdroj: Twitter / Steve Moser

Nepôjde žiaľ o rovnaké zobrazovacie jednotky ako v iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, nakoľko sa zmení rozsah variabilnej obnovovacej frekvencie. Aj to je dôvod, prečo technológia Always-on nebude môcť fungovať na staršej generácii smartfónov za pomoci softvérovej aktualizácie.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Kým iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max majú obnovovaciu frekvenciu na úrovni od 10 Hz do 120 Hz, nástupcovia by mali posunúť spodnú hranicu až na 1 Hz rovnako, ako to majú inteligentné hodinky Apple Watch. Tak čo, tešíte sa na nový Always-on displej v iPhone? Dajte nám vedieť do komentárov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -