Prakticky už od predstavenia súčasného iPhonu 13, ktorý si dnes môžete kúpiť od 839,00 €, sa hovorí o tom, že jeho nástupca dostane stále zapnutý „Always-on“ displej po vzore inteligentných hodiniek Apple Watch. V praxi to znamená, že iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max bude vybavený väčším rozsahom variabilnej obnovovacej frekvencie v rozmedzí od 1 Hz do 120 Hz, vďaka čomu bude táto technológia aj energeticky úsporná.

No a aj keď si väčšina ľudí, ktorí vlastnia Apple Watch s technológiou Always-on zrejme vie predstaviť, ako bude vyzerať na iPhone, určite sa nájdu takí, ktorým by v tom mohlo pomôcť jednoduché video. O to sa teraz postaral vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter portál AppleTrack, ktorý nám predviedol zaujímavý koncept.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Ako môžete vidieť sami, displej svieti v normálnom režime úplne rovnako ako na aktuálnej generácii iPhonu. Akonáhle sa však vypne, jeho pixely úplne nezhasnú ale stmavnú, vďaka čomu zostávajú čitateľné informácie ako dátum a čas, widgety či notifikácie.

Niekomu sa to môže zdať zbytočné 

Je síce pravda, že samotná technológia môže na niektorých ľudí pôsobiť zbytočným dojmom, no dajme si ruku na srdce, že ak iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max skutočne prinesie Always-on displej, pravdepodobne si ho ponechá väčšina používateľov zapnutý. Je totiž pohodlnejšie pozrieť sa na obrazovku a okamžite z nej vyčítať viaceré informácie, ako po nej ťukať alebo stláčať bočné tlačidlo.

A áno, LTPO zobrazovacia jednotka bude mať v tomto prípade vyššiu spotrebu energie, čo sa môže podpísať nad horšou výdržou batérie. Opäť sa ale vraciame k tomu, v čom je iPhone v poslednej dobe naozaj dobrý. Zatiaľ čo kedysi bol v rebríčkoch s výdržou na jedno nabitie outsiderom, dnes je na prvých priečkach a Apple bude chcieť túto pozíciu potvrdiť aj s nadchádzajúcim modelom.

Zdroj: Apple / Twitter / A14 (úprava redakcie)

iPhone 14 Pro teda zrejme neprinesie iba Always-on displej ale aj väčšiu batériu a úspornejší čip. Vďaka tomu nebude vplyv stále zapnutej obrazovky na výdrž taký výrazný, aby to komukoľvek prekážalo. A ak by aj bol, vždy tu bude možnosť technológiu jednoducho vypnúť tak ako na Apple Watch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -