Spoločnosť Microsoft pred časom oznámila, že svojim používateľom prinesie takú formu komunikácie, ktorá bola doteraz výsadou len pre Apple zariadenia. Svoj sľub dodržala a správy iMessage si odteraz môžete užívať aj na počítačoch s operačným systémom Windows.

Microsoft dnes vo svojej správe oznámil, že zavádzanie podpory iPhonu pre aplikáciu Phone Link je konečne hotové. Správy iMessage sa tak rozširujú aj na operačný systém Windows 11, hoci iba v obmedzenom režime.

Ak si chcete sprístupniť iMessage na vašom PC, budete k tomu samozrejme potrebovať svoj iPhone. Pomocou aplikácie Phone Link pre Windows 11 a apky Link to Windows pre iOS môžu používatelia uskutočňovať a prijímať telefónne hovory, odosielať a prijímať správy a zobrazovať oznámenia priamo na počítači.

Podpora s poriadnou dávkou kompromisov

Ako sme spomínali vyššie, nejedná sa o plnú podporu jablkových správ, nakoľko tu nájdeme viacero obmedzení. V aplikácii chýba napríklad podpora skupinových konverzácií, fotografií, videí a histórie konverzácií nad rámec aktuálnej chatovej relácie.

Podpora iMessage pre Windows 11
Zdroj: Blog Microsoft

Všetky správy sa v aplikácii Phone Link zobrazujú v sivom poli, čo znamená, že správy iMessages a textové správy SMS nie je možné v počítači rozlíšiť. Na známu škálu modrých a zelených bublín preto zabudnite.

Ďalším rozdielom je fakt, že správy sa do počítača doručujú len vtedy, keď je iPhone pripojený cez Bluetooth. Microsoft uvádza, že na pripojenom iPhone musí byť nainštalovaný minimálne operačný systém iOS 14 alebo novší systém.

Celkovo ide o pomerne neohrabané riešenie podpory, ktoré sa so skutočnými iMessage podobá len okrajovo. Ak ale nevlastníte Mac a chcete mať prístup ku svojim správam aj na počítači, jedná sa o jediné takpovediac oficiálne riešenie.

Prečítajte si tiež  Microsoft pripravuje obchod s aplikáciami pre iOS. Bude to konkurent pre App Store

Android môže zatiaľ závidieť 

Zdroj: Google / Unsplash / Mariia Shalabaieva (úprava redakcie)

Je trochu paradoxné, že zatiaľ čo Microsoft sprístupňuje určitú formu komunikácie iMessage na svojej platforme Windows (určite sa na tom musela podieľať aj spoločnosť Apple), technologický gigant z Cupertina naďalej odmieta prijať štandard RCS, vďaka ktorému by sa dalo jednoduchšie komunikovať medzi platformami iOS a Android.

Spoločnosť Google, ktorá za Androidom a štandardom RCS stojí tento fakt kritizovala aj na svojej poslednej Keynote I/O, kde predstavila viacero softvérových a tiež hardvérových produktov, vrátane prvého skladacieho smartfónu Pixel Fold.

Apple to však nijak nevyviedlo z miery a naďalej si drží stanovisko, že keď chcete používať iMessage, mali by ste si kúpiť iPhone. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste privítali podporu RCS na platforme iOS. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -