O príchode prvého skladacieho smartfónu z dielne spoločnosti Google sa hovorilo niekoľko mesiacov. Jeho finálne predstavenie spred pár dní počas konferencie Google I/O teda azda nikoho neprekvapilo.

Nový smartfón Pixel Fold spája úžitkové vlastnosti radu Pixel so skladacím dizajnom, ktorý je v súčasnosti čoraz viac trendy. To je však všetko zaujímavé. Google Pixel Fold priniesol takpovediac štandard v súdku skladacích zariadení, ktorým kraľuje už niekoľko rokov juhokórejský Samsung.

Pixel Fold sa v rozloženom stave premení na tablet, čo je hlavná devíza týchto zariadení. Ak sa však zameriame na jednotlivé komponenty a prednosti zariadenia, v niektorých ohľadoch pôsobí dosť zastaralo.

Pixel Fold má svoje muchy, no vie očariť

Väčšina popredných producentov sa snaží odstraňovať alebo aspoň zmenšovať prebytočné prvky na displeji. Google to doslova zaklincoval so širokými rámčekmi okolo celej zobrazovacej jednotky, ktoré sa v roku 2023 na smartfónoch vôbec nehodia.

Povzbudivá nie je navyše ani cenovka, ktorá sa ustálila na 1 799 dolároch. Na obranu Google, táto suma je v porovnaní s konkurenčnými zariadeniami od Samsungu veľmi podobná. Samsung Galaxy Zl Fold4 stál v čase uvedenia na trh taktiež 1 799 dolárov, avšak dnes ho po zľavách na Slovensku kúpite už od 1 150 €.

Aby sme nehovorili iba o negatívach, poďme si spoločne priblížiť kladné stránky zariadenia. Pixel Fold má v zloženom stave konvenčný tvar smartfónu, takže sa pohodlne vojde do vrecka aj napriek tomu, že je o niečo hrubší.

Prečítajte si tiež  Apple je druhým najobľúbenejším výrobcom skladacích zariadení. Prvým je Samsung a tretím Motorola

Po otvorení odhalí 7,6″ obrazovku, ktorá má tenší profil ako akýkoľvek iný skladací telefón, ktorý je v súčasnosti dostupný na trhu. Spoločnosť Google tvrdí, že pri jeho navrhovaní dbala na to, aby sa neporušil tvar a funkčnosť.

Väčšina komponentov vrátane fotoaparátu, batérie, reproduktorov a haptických motorčekov tak bola dômyselne prepracovaná, aby ich bolo možné vtesnať do užšieho tela zariadenia.

Google Pixel Fold fotoaparát
Zdroj: Google

Smartfón a tablet v jednom 

K tenkému telu Pixelu Fold prispieva na mieru vyrobený pánt, ktorý zároveň slúži ako najodolnejší prvok svojho druhu. Práve týmto tvrdením chce Google konkurovať smartfónom od Samsungu a ďalších výrobcov. Pixel Fold má skrátka prežiť aj náročnejšie zaobchádzanie.

Vonkajšia obrazovka umožňuje používateľom vykonávať všetky typické úlohy telefónu Pixel, ako je napríklad odpovedanie na správy, surfovanie po internete, vykonávanie hovorov a podobne.

Prečítajte si tiež  Kým spadnú na zem, automaticky sa zložia. Skladacie iPhony budú revolučné

Po úplnom rozložení poskytuje vnútorná obrazovka telefónu Pixel Fold všetky výhody tabletu. Mnohé aplikácie sú optimalizované na plné využitie väčšej obrazovky, čo umožňuje lepší zážitok hlavne pri sledovaní seriálov, čítaní kníh alebo hraní hier.

Google Pixel Fold koncept
Zdroj: Google

Rozložená obrazovka navyše poskytuje ďalší priestor na vykonávanie väčšieho množstva operácií. Panel úloh dokáže plynule prepínať medzi aplikáciami do režimu rozdelenej obrazovky. Podobnú funkciu nájdeme aj v systéme iPadOS.

Pixel Fold ponúka celý rad funkcií fotoaparátu vrátane Super Res Zoom s 5-násobným optickým priblížením, funkcie Real Tone, Night Sight a portrétového módu. Je teda veľmi pozoruhodné, že aj napriek okresaniu hrúbky smartfónu sa inžinierom podarilo zachovať kvalitu kamerového systému.

Google Pixel Fold fotoaparát
Zdroj: Google

Google pre Pixel Fold už spustilo predobjednávky a jeho oficiálny predaj sa začne 27. júna.

Čo hovoríte na prvý skladací smartfón od spoločnosti Google vy? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Skladací iPhone aj iPad: Apple chystá revolučné produkty

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -