V oblasti smartfónov je v súčasnosti veľmi bohatá ponuka. iPhone SE 2. generácie patrí medzi najžiadanejšie zariadenia za posledné mesiace. Všetko aj napriek tomu, že je postavený na zastaralej platforme z roku 2017. Portál Androidauthority zobral tento model a porovnal jeho fotoaparát s OnePlus Nord. Čitatelia rozhodli, ktorý fotí lepšie.

iPhone SE 2. generácie fotí lepšie ako OnePlus Nord

Konkurenti jablkovej spoločnosti sa snažia zaujať podobnou cenou, omnoho výkonnejším hardvérom či modernejším dizajnom. Ináč to nie je ani v tomto prípade. Keď vedľa seba postavíme iPhone SE 2. generácie a OnePlus Nord, musíme uznať, že zariadenie s Androidom vyzerá lepšie.

- Reklama -

K dispozícií je tu 6,44″ AMOLED displej s rozlíšením 1080×2400 (408ppi), 4 šošovky fotoaparátu (48MP Wide, Ultra-wide, Depth a Macro ), 32MP+8MP predná kamera, snímač otlačkov prstov pod displejom , Snapdragon 765G so 6GB RAM či 4115 mAh batéria. Cena začína na cca 399€.

iPhone SE 2. generácie na druhej strane ponúkne 4,7″ LCD displej s rozlíšením 750×1334 (326 ppi), jednu 12MP šošovku fotoaparátu, 7MP prednú kameru, Touch ID v domovskom tlačidle, Apple A13 Bionic s 3GB RAM a 1821 mAh batériu. Cena začína na 479€…

Na papieri hrá takmer všetko v neprospech jablkovej spoločnosti. Ak by sme ale porovnali fotoaparáty, aký by bol výsledok? Jednoduchšie zariadenie prekvapivo vedie. Rozhodli o tom samotní používatelia Androidu.

Test prekvapil

Pokiaľ dáte ľuďom ohodnotiť dva rovnaké zábery, vytvorené na odlišné zariadenia, výsledky môžu byť všelijaké. Ak navyše hodnotia používatelia, ktorých prevažná väčšina používa operačný systém Android, mohli by sme predpokladať, že Apple bude ťahať za kratší koniec.

To sa ale nestalo. Čitatelia Androidauthority chceli urobiť objektívne porovnanie a my sme tak dospeli k relatívne prekvapivému výsledku. iPhone SE 2. generácie fotí podľa 65,40% zúčastnených lepšie ako konkurenčný OnePLus Nord, ktorý v súboji získal „iba“ 34,60%!

Zúčastnilo sa viac ako 4000 hlasujúcich, takže výsledky môžeme považovať za relevantné. Na druhej strane treba ale podotknúť, že sa tu porovnávala iba jedna šošovka fotoaparátu. OnePlus Nord ich má o 3 viac ako Apple. V tomto smere teda nie je o čom

V Cupertine si evidentne povedali, že hoci je viacero objektívov super, pokiaľ sa pri dostupnom zariadení zamerajú na jeden (ten najdôležitejší) a urobia ho fakt kvalitne, pre ľudí to bude atraktívne. Tieto snahy sa medzičasom potvrdili aj v teste DxOMark, kde zasadala komisia profesionálov a iPhonu SE 2. generácie udelila príjemné hodnotenie…

Do komentára nám napíšte, ktoré z porovnávanej dvojice by ste si vo finále vybrali vy. Skúste sa vžiť do role používateľa, ktorý potrebuje nový kvalitný smartfón, ale nie je ochotný investovať viac ako 500€

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -