Zoznam zastaraných zariadení sa opäť rozširuje o nového člena. Spoločnosť Apple tento týždeň pridala Apple TV HD (dostupná od necelých 155,00 €) s ovládačom Siri Remote do zoznamu historických produktov. Ako sa však zdá, gigant z Cupertina má s týmto zariadením do budúcna veľké plány. Už čoskoro by sme sa mali dočkať nie len novej generácie Apple TV 4K, ale aj nového zariadenia, ktoré by malo spojiť Apple TV s reproduktorom HomePod.

Prečítajte si tiež  Toto sú všetky novinky, ktoré sa objavia v Apple TV novej generácie

Pôvodná Apple TV HD bola prvýkrát uvedená na trh ešte v roku 2015, kedy sa dodávala s ovládačom Siri Remote prvej generácie. Za „vintage produkty“ sa teraz považujú len zariadenia, ktoré sa dodávali s týmto ovládačom bez stredového krúžku. Spoločnosť Apple v roku 2017 pridala k tlačidlu malý biely krúžok, aby bolo toto tlačidlo pri zdvihnutí diaľkového ovládača výraznejšie.

Nová Appple TV HD je stále v ponuke

Spoločnosť Apple naďalej predáva Apple TV HD (pôvodne známa ako Apple TV 4. generácie) popri ostatných zariadeniach Apple TV 4K (dostupná od 189,00 €). Okrem zmien v ovládači Siri Remote zariadenie od svojho vydania pred takmer siedmimi rokmi nedostalo žiadne hardvérové vylepšenia. Preto je viac než pravdepodobné, že sa upgradu dočkáme už čoskoro.

Apple TV HD s ovládačom Siri Remote
Zdroj: Apple

Čo prinesie nová Apple TV? 

Podľa analytika Ming-Chi Kua je vydanie novej Apple TV plánované na koniec roka 2022. Nové zariadenie by malo byť vybavené čipom A14 a 4GB RAM. Na stole však je aj spomínaný hybrid Apple TV/HomePod, ktorý by sa stal ultimátnym centrom pre ovládanie inteligentnej domácnosti.

V beta verzii systému iOS 16 sa našli odkazy na úrovni kódu na zariadenie, ktorým by mala byť nová verzia ovládača Siri Remote. Momentálny ovládač je identifikovaný jednoducho ako „SiriRemote3“, zatiaľ čo revidovaná verzia tohto ovládača s bielym kruhom okolo tlačidla Menu má názov „SiriRemote4“. Dizajn

Prečítajte si tiež  Predstavujeme vám Apple TV 4K s novým ovládačom. Toto všetko o nej musíte vedieť

V kóde nie sú uvedené žiadne ďalšie podrobnosti o „SiriRemote4„, takže o potenciálnom dizajne alebo funkciách diaľkového ovládača nie je v súčasnosti nič známe. Zistenia kódu tiež nezaručujú, že spoločnosť Apple pokročí vo vydávaní nového diaľkového ovládača. Je však viac než možné, že v tomto prípade by sme sa dočkali upgradu aj samotnej Apple TV, nie iba diaľkového ovládača.

Na ceste je taktiež nová systémová aktualizácia, ktorá prinesie niekoľko vítaných noviniek. Systém tvOS 16 sa momentálne nachádza v štádiu beta testovania, pričom oficiálna aktualizácia dorazí na jeseň po boku ostatných jablkových updatov.

Apple TV 4K s náhľadom na výber užívateľských profilov
Zdroj: iClarified

Tieto novinky prinesie nový systém tvOS 16

Rozšírená podpora herných ovládačov

V systéme tvOS 16 bude podporovaných mnoho ďalších herných ovládačov Bluetooth a USB. Zaujímavou novinkou je najmä podpora ovládačov Joy-Con a Pro Controller od spoločnosti Nintendo, ktoré poznáme z konzoly Switch.

Podpora HDR10+

Do aplikácie Apple TV v systéme tvOS 16 bola pridaná podpora HDR10+. Ide o platformu metaúdajov určenú pre pre vysokodynamický rozsah obrazu. Vďaka tejto technológii bude obraz vysielaný cez Apple TV ďaleko viac detailnejší a optimalizovaný pre obsah, ktorý túto vychytávku podporuje.

Apple TV

Vylepšenia pre viacerých užívateľov

tvOS 16 ponúkne vylepšenú systémovú integráciu pre používateľské profily v aplikáciách Apple TV. Vďaka povereniam uloženým v zdieľanej kľúčenke sa používatelia nebudú musieť prihlasovať a vyberať svoj profil zakaždým, keď spustia aplikáciu Apple TV.

Podpora funkcie Matter

Matter je nový štandard, ktorý umožní kompatibilným inteligentným domácim doplnkom bezproblémovo spolupracovať na viacerých platformách vrátane Apple HomeKit, Amazon Alexa a ďalších. Na ovládanie príslušenstva Matter v aplikácii Domov je potrebný domáci rozbočovač, ktorým môže byť Apple TV aktualizovaná na tvOS 16 alebo HomePod či HomePod mini aktualizovaný na najnovšiu verziu softvéru.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -