Zdá sa, že spoločnosť Apple predsa len zamieša karty v prípade cenoviek nadchádzajúcej generácie iPhonov. Zatiaľ čo základný model iPhone 14 by si mal ponechať rovnakú štartovaciu cenu ako minuloročný model, v prípade prémiových verzií Pro sa dočkáme zdražovania. Podľa renomovaného analytika, ktorým je Ming-Chi Kuo plánuje spoločnosť Apple zvýšiť ceny oboch modelov Pro.

Podľa odhadov by sme sa mali dočkať o 10% – 15% navýšenia ceny, v závislosti od modelu a špecifikácie. Štartovacia cena iPhonu 13 Pro začínala na 999 dolároch, zatiaľ čo iPhone 13 Pro Max vyskočil na cenu 1 099 dolárov. Ak by došlo k zvýšeniu o 10%, cena iPhonu 14 Pro by sa mala dostať až na 1 099 dolárov a 14 Pro Max na 1 199 dolárov. Presné zvýšenie cien Pro modelov však bude uverejnené až počas predstavenia na Keynote.

- Reklama -

Momentálne je však známe, že najlacnejším figurantom nového modelového radu sa stane základný iPhone 14. nasledovať bude iPhone 14 Max, ktorý v portfóliu nahradí najmenšieho člena v podobe iPhonu mini. Spoločnosť Apple sa rozhodla ďalej nepokračovať s výrobou najmenšieho iPhonu, čo je v celku pochopiteľné vzhľadom na veľmi slabé predaje.

iPhone 14 Pro v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Medzi kľúčové nové funkcie, o ktorých sa hovorí v prípade modelov iPhone 14 Pro, patrí nový výrez v tvare pilulky, ktorý nahradí kontroverzný Notch. Nebude chýbať ani rýchlejší čip A16 a vylepšený 48-megapixelový objektív zadného fotoaparátu s podporou nahrávania 8K videa. Na stole je aj zavedenie funckei Always-On Display, ktorú poznáme z hodiniek Apple Watch.

Očakáva sa, že spoločnosť Apple oznámi modelový rad iPhone 14 ako zvyčajne v septembri. Aké novinky očakávate od prichádzajúcich modelov vy? podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -