Zdá sa, že spoločnosť Apple predsa len zamieša karty v prípade cenoviek nadchádzajúcej generácie iPhonov. Zatiaľ čo základný model iPhone 14 by si mal ponechať rovnakú štartovaciu cenu ako minuloročný model, v prípade prémiových verzií Pro sa dočkáme zdražovania. Podľa renomovaného analytika, ktorým je Ming-Chi Kuo plánuje spoločnosť Apple zvýšiť ceny oboch modelov Pro.

Prečítajte si tiež  Toto sú najpresnejšie vizualizácie toho, ako bude vyzerať iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max

Podľa odhadov by sme sa mali dočkať o 10% – 15% navýšenia ceny, v závislosti od modelu a špecifikácie. Štartovacia cena iPhonu 13 Pro začínala na 999 dolároch, zatiaľ čo iPhone 13 Pro Max vyskočil na cenu 1 099 dolárov. Ak by došlo k zvýšeniu o 10%, cena iPhonu 14 Pro by sa mala dostať až na 1 099 dolárov a 14 Pro Max na 1 199 dolárov. Presné zvýšenie cien Pro modelov však bude uverejnené až počas predstavenia na Keynote.

Momentálne je však známe, že najlacnejším figurantom nového modelového radu sa stane základný iPhone 14. nasledovať bude iPhone 14 Max, ktorý v portfóliu nahradí najmenšieho člena v podobe iPhonu mini. Spoločnosť Apple sa rozhodla ďalej nepokračovať s výrobou najmenšieho iPhonu, čo je v celku pochopiteľné vzhľadom na veľmi slabé predaje.

iPhone 14 Pro v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Medzi kľúčové nové funkcie, o ktorých sa hovorí v prípade modelov iPhone 14 Pro, patrí nový výrez v tvare pilulky, ktorý nahradí kontroverzný Notch. Nebude chýbať ani rýchlejší čip A16 a vylepšený 48-megapixelový objektív zadného fotoaparátu s podporou nahrávania 8K videa. Na stole je aj zavedenie funckei Always-On Display, ktorú poznáme z hodiniek Apple Watch.

Očakáva sa, že spoločnosť Apple oznámi modelový rad iPhone 14 ako zvyčajne v septembri. Aké novinky očakávate od prichádzajúcich modelov vy? podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -