Spoločnosť Tesla začala dodávať svoj Model X Plaid s trojmotorovým pohonom prvým zákazníkom a tak prichádzajú aj úvodné recenzie. Ukazujú, že elektromobil, ktorý je v súčasnosti najrýchlejším SUV na svete zvládne štart z 0 na 60 mph (97 km/h) za 2,3 sekundy – To je dokonca rýchlejšie, než uvádza samotná automobilka. Pokiaľ neveríte, pozrite sa ako zrýchľuje Tesla Model X Plaid na vlastné oči vo videu nižšie.

O Tesle Model S Plaid ste už pravdepodobne počuli, nakoľko hneď po začatí predaja obdržala titul najlepšie zrýchľujúceho sériovo vyrábaného auta na svete. Okrem iného upútala pozornosť aj prepracovaným kokpitom s futuristickým volantom a mnohými ďalšími inováciami.

Menej ľudí ale vie, že takmer totožnú zmenu obdržalo aj obrovské SUV od Tesly. Model X Plaid sa však začal ku zákazníkom dostávať až teraz, takže sme si museli na prvé reálne testy chvíľu počkať. Ich výsledky ale možno zaskočili aj samotnú automobilku.

Prečítajte si tiež  Na svete je Tesla, ktorá prejde 1210 kilometrov na jedno nabitie. Má to však háčik

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Tesla hovorí, že jej Model X Plaid dosahuje nasledujúce výkonové parametre: 

  • Z 0 na 60 mph (97 km/h): 2,5 s
  • 1/4 míle: 9.9s
  • 1 020 koní
  • Tri vysoko výkonné motory
  • Torque vectoring

YouTube kanál Vehicle Virgins zverejnil video, v ktorom vyššie opísané technické parametre prekonáva. Je možné, že výrobca elektromobilov pri ich stanovovaní pracoval s určitou rezervou aby mohol svojich zákazníkov ešte viac potešiť.

Aj keď sa vám rozdiel na úrovni 0,2 sekundy nemusí zdať ako výrazný, pravda je taká, že práve pri zrýchľovaní elektromobilov ide o dosť zásadný parameter.

Presne preto sa automobilky (najmä výrobcovia elektromobilov) v rámci testov snažia dosiahnuť čo najlepšie zrýchlenie, nakoľko práve to veľakrát po marketingovej stránke predáva.

Zdroj: YouTube / Vehicle Virgins – screenshot (Pozrite sa ako zrýchľuje Tesla Model X Plaid)

A aj keď Tesla Model X Plaid zďaleka nie je lacné auto, nakoľko jeho cena v USA štartuje na úrovni cca 120 000 $, v praxi môže svojim zrýchlením konkurovať hyper-športom za pokojne aj 10 či dokonca 30-násobne vyššiu cenu.

Veď za podobný čas zrýchľuje napríklad aj Bugatti Chiron a konkurovať mu s 2,5 tonovým SUV je skutočne zaujímavá výzva.

Prečítajte si tiež  Táto Tesla prešla skoro 700 000 kilometrov. Koľko stál jej servis? Budete milo prekvapení

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJelectrek
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.