Apple tento rok predstaví novú generáciu iPhonu, ktorú však zatiaľ označujeme len ako mierne vylepšenie predchodcu. Zariadenie bude disponovať podobným dizajnom, no v niektorých detailoch sa môže líšiť. Výnimkou nebude ani 6,1″ iPhone 13 Pro, kde Apple použije podobne veľký kamerový modul, ako na dnešnom 6,7″ iPhone 12 Pro Max.

Výrez pre fotoaparáty sa o niekoľko milimetrov zväčší a to iste platí aj pre trojicu šošoviek. Vo výsledku sa zákazníci môžu tešiť na zväčšenie pixelov z 1,7 mikrometra na 2 mikrometre, čo zabezpečí, že zábery budú obsahovať menej šumu a viacej detailov v rámci zhoršených svetelných podmienok.

Samozrejme, Apple nezabudne ani na prítomnosť šikovného LiDAR skenera. Ten bude naďalej pomáhať pri skenovaní objektu v 3D, čo sa hodí napríklad pri meraní vzdialeností alebo v portrétnom režime.

Menší výrez pre Face ID

iPhone 13 Pro

Ako môžete vidieť na niektorých záberoch, senzor pre snímanie tváre prejde vylepšením, o ktoré sa postará premiestnenie biometrických senzorov ako aj zmena materiálu. Sluchátko sa presunie do vrchnej časti výrezu a predná kamera na ľavú stranu.

Notch tak bude menej prekážať pri používaní zariadenia, no v praxi ho už má dopĺňať aj Touch ID, zakomponované pod zobrazovacou jednotkou. Šepká sa dokonca, že iPhone 13 bude ten najbezpečnejší smartfón na svete. Uvidíme, čo je na tom pravdy…

iPhone 13 Pro alebo iPhone 12S Pro?

iPhone 13 Pro

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13 Pro, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S Pro.

Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

O dnešné vizualizácie sa postaral youtuber EverythingApplePro, ktorý ku všetkému pripravil aj niekoľkominútové video.

Pozrite si nový dizajn iPhonu 13 a napíšte nám do komentára, ako na vás pôsobí. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 dostane aj v roku 2020 "len" 12MP fotoaparát!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -