Spoločnosť Apple v posledných rokoch predstavuje jedno skvelé zariadenie za druhým, no na najväčší stolný počítač akoby pozabudlo. O príchode nového iMacu Pro sme počuli už veľakrát, no správy sa napokon nenaplnili. Teraz je to ale podľa veľmi presného analytika Rossa Younga konečne reálne. iMac Pro sa však neukáže na marcovej Keynote.

Prečítajte si tiež  Ako bude vyzerať nový iMac Pro? Pozrite sa na zaujímavý koncept

Apple vraj chystá svoju ďalšiu veľkú novinku konkrétne na jún 2022. No a pokiaľ sa pozrieme na štandardné eventy v tomto mesiaci, rýchlo si uvedomíme, že nový iMac Pro s mini-LED displejom bude predstavený pravdepodobne na WWDC 2022.

V roku 2019 Apple predstavilo na tej istej konferencii aj Mac Pro či Pro Display XDR. Aj keď sa teda bude jednať predovšetkým o „softvérovú udalosť“, v roku 2022 na nej uvidíme aj nový hardvér.

120 Hz displej a extrémny výkon 

Do pozornosti dávame, že Ross Young je analytik zaoberajúci sa výrobou displejov. Má teda dobré kontakty na dodávateľské reťazce, ktoré mu prezradili, kedy Apple očakáva dodanie mini-LED panelov pre svoj najväčší stolný počítač.

Očakáva sa, že zariadenie dostane buď 27″ alebo 32″ mini-LED displej s technológiou Pro Motion (120 Hz obnovovacia frekvencia). Názov by mal byť iMac Pro a okrem kompletne prepracovaného dizajnu v ňom uvidíme aj extrémne výkonný hardvér. Výnimkou nemá byť napríklad procesor M1 Pro, M1 Max či dokonca ich silnejšie verzie. Viac sme sa tejto téme venovali v nasledujúcom článku.

Prečítajte si tiež  Klope nový iMac na dvere? Spoločnosť Apple sa možno práve prezradila

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJRoss Young
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.