Spoločnosť Apple nám na tohtoročnej WWDC 2022 ukázala viacero zaujímavých noviniek, ktoré nám už blízkej budúcnosti budú zjednodušovať život. Pekným príkladom je najmä iOS 16, ktorý nám urobí poriadky nie len vo fotkách, ale aj v kontaktoch.

Počas prezentácie mobilného operačného systému nám však technologický gigant z Cupertina predstavil ešte jednu fascinujúcu novinku, ktorou bol vylepšený Apple CarPlay. Ten si s príchodom jesennej aktualizácie polepší o 4 nové funkcie.

Každopádne nás však oveľa viac zaujal CarPlay 2.0, ktorý by mal byť dostupný v prvých vozidlách niekedy koncom budúceho roka.

Prečítajte si tiež  Chcete používať CarPlay ako profíci? Pomôže vám Petr Mára!

Tento systém nemení len informácie, ktoré sa nachádzajú na palubnej doske ale má prístup ku úplne všetkým displejom a funkciám vo vozidle, pričom silne pripomína nedávny koncept, ktorý vytvorila komunita fanúšikov spoločnosti Apple.

Cez CarPlay si teda nastavíte teplotu, aktivujete vyhrievanie / chladenie sedadiel a tiež budete sledovať, akou rýchlosťou práve cestujete alebo, koľko vám ešte zostáva v nádrži paliva.

Apple Car Car Play 2.0 2023Toto všetko je fascinujúce a zábery, ktoré nám prezentovalo samotné Apple nás na pár minút nechali sedieť pred obrazovkou s otvorenými ústami. Každopádne, v súčasnosti ide stále len o akýsi prototyp v pokročilom štádiu vývoja, pričom sme do dnešného dňa nepoznali žiadne bližšie podrobnosti, ktoré by sa ho týkali. To sa ale mení.

Poznáme prvé tri značky, ktoré príjmu CarPlay 2.0

Apple Car Car Play 2.0 2023Portál The Verge so zvedavosti kontaktoval niekoľko automobiliek, aby zistil, či majú v pláne prijať Apple CarPlay 2.0. Ako sa dalo očakávať, väčšina výrobcov buď na otázky neodpovedala, alebo uviedla, že sa ku nim nebude bližšie vyjadrovať.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Na strane druhej sa však našli aj tri značky, ktoré sa už zaviazali prijať novú technológiu od Apple. Je to konkrétne BMW, Volvo a Polestar. Čo sa týka automobilky Mercedes-Benz, tá má aktuálne rokovať so spoločnosťou Apple a Toyota, Ford či GM sa k téme odmietli vyjadriť. Automobilky ako Volkswagen, Hyundai, Nissan a Honda zostali po otázkach novinárov ticho.

Predpokladáme, že CarPlay 2.0 sa po čase stane minimálne rovnakým štandardom, ako CarPlay v súčasnej podobe, ktorý si dnes môžete dokúpiť do väčšiny automobilov vrámci príplatkovej výbavy. A to, že ide o atraktívnu položku potvrdil už nejeden prieskum. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novej technológii myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -