Spoločnosť Apple sa na jeseň už tradične chystá predstaviť nový modelový rad iPhonov, ktorý sa ale tentokrát mierne zmení. Okrem pribudnutia nového rozmeru pre základný iPhone 14 sa rozlúčime s najmenším figurantom v podobe iPhonu 14 mini. Najväčšiu pozornosť si však pýtajú modely s označením Pro, ktoré prinesú 48-megapixelovú kameru. Zdá sa, že Samsung si pre nové iPhony prichystalo tajnú zbraň.

Prečítajte si tiež  Nový Samsung Galaxy S22 si drží hodnotu až 3x horšie ako iPhone 13 z minulého roka

Ako naznačujú nové informácie portálu ETNews, spoločnosť Samsung je v záverečných fázach vývoja 200-megapixelového fotoaparátu, ktorý sa bude používať v novej generácii smartfónov Galaxy S23 Ultra. Uvedenie budúcej vlajkovej lode kórejského giganta je predbežne naplánované na začiatok roka 2023.

Podobne ako Galaxy S22 Ultra, ktorý má 108-megapixelový hlavný fotoaparát, by S23 Ultra pravdepodobne využíval pixel binning. Táto technológia spája údaje z viacerých menších pixelov na obrazovom snímači fotoaparátu do jedného „superpixelu“. Zlučovanie pixelov je výhodné, pretože jednoduché zvýšenie počtu megapixelov fotoaparátu smartfónu pri zachovaní rovnakej veľkosti obrazového snímača vedie k menším pixelom, ktoré zachytávajú menej svetla.

Zdroj: Techmoblog

Modely iPhone 14 Pro by pravdepodobne taktiež mali využívať funkciu podobnú technológii využívali pixel binning. Technický analytik Ming-Chi Kuo vo svojej minuloročnej výskumnej správe uviedol, že modely iPhone 14 Pro môžu v dôsledku toho podporovať nielen 48-megapixelový, ale aj 12-megapixelový výstup. Kuo tiež uvádza, že 48-megapixelový fotoaparát by umožnil iPhonu 14 Pro podporovať nahrávanie videa v rozlíšení 8K a nie iba 4K, ako tomu je v súčasnosti.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -