V roku 2007, keď spoločnosť Apple predstavila prvý iPhone 2G vybavila jeho krabicu nabíjačkou, slúchadlami, nabíjacím káblom, dokovaciou stanicou či dokonca aj leštiacou handričkou na displej.

Dnes, v roku 2021 sme radi, že v balení iPhonu 13 nachádzame vôbec USB-C kábel, jednu nálepku a niekoľko papierových návodov. Ak by ste chceli zvyšok, musíte si zaplatiť a výnimkou nie je ani handrička.

Tú technologický gigant začal predávať ešte minulý mesiac za sumu 25,00 € a z nepochopiteľných príčin sa z nej stal z hodiny na hodinu obrovský hit. Záujem o toto príslušenstvo bol dokonca taký silný, že sa vypredalo na niekoľko týždňov dopredu.

Zvláštna marketingová kampaň 

No a vzhľadom na veľký úspech pomerne primitívneho produktu sa rozhodol „zakročiť“ aj juhokórejský Samsung. Spoločnosť, ktorá má zosmiešňovanie iných v krvi sa rozhodla niektorým budúcim majiteľom zariadenia Galaxy S20 v Nemecku poskytnúť svoju vlastnú leštiacu handričku úplne zadarmo.

Ide o evidentnú kampaň, ktorá sa snaží získať dobré body na úspešnom marketingu spoločnosti Apple. Žiaľ, ako to už býva zvykom, má to svoje obmedzenia.

Samsung tvrdí, že zákazníkom rozdá iba 1 000 kusov látky (pravdepodobne 1ks na zákazníka) a to prostredníctvom aplikácie Samsung Members.

Prečítajte si tiež  Za prvý iPhone (X) s USB-C chce kupec zaplatiť až 100 000 $!

Mnohí zákazníci sa navyše pýtajú, prečo sa snaží Samsung takýmto spôsobom propagovať svoj starší model Galaxy S20, ktorý čochvíľa oslávi dva roky od uvedenia na trh.

Ak by mal juhokórejský výrobca konkurovať iPhonu 13, samotná kampaň by sa mala točiť okolo aktuálnej vlajkovej lode Galaxy S21 prípadne okolo skladacích zariadení Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3.

No a na záver len spomenieme, že vzhľadom na predošlé konanie spoločnosti Samsung v tom, ako najskôr zosmiešňovala spoločnosť Apple a o pár mesiacov ju nasledovala sme schopní veriť, že je to len malý krok k tomu aby aj tento výrobca predstavil svoju vlastnú handričku, ktorú si budú môcť zákazníci zakúpiť za relatívne vysokú čiastku aby si bezpečne vyčistili všetky displeje. Nechajme sa prekvapiť.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -