Apple skúma skladacie displeje už niekoľko rokov. Hoci konkurencia predáva podobné zariadenia po celom svete, v Cupertine sú radšej opatrní. Dôvodom je nejasná odolnosť modernej technológie. Inžinierom sa však podarilo získať cenný patent, ktorý pomôže s vývojom.

iPhone a „nezničiteľný displej

Viacero starších prihlášok prezradilo, že spoločnosť Apple skúma ohybné zobrazovacie jednotky. Predstavenie takéhoto iPhonu je zatiaľ v nedohľadne. Dnešný patent môže ale výrazne urýchliť všetky procesy. Poškodený displej sa opraví úplne sám.

Životnosť ohybného materiálu býva výrazne kratšia v porovnaní so sklenenými displejmi. Pokiaľ by sa nové technológie podarilo aplikovať do testovacieho prototypu, nepekné škrabance by boli minulosťou.

Patentová prihláška sa v praxi opiera o unikátny systém, pri ktorom sa v povrchovej úprave vyskytuje akási „flexibilná krycia vrstva“. Tá by mohla obsahovať (vďaka špeciálnym materiálom) „samoliečiacu“ schopnosť. Apple špekuluje aj s použitím elastoméru pre vyššiu flexibilitu displeja. Zaistí to špičkový používateľský zážitok.

Ako už určite viete, súčasné skladacie smartfóny majú veľké rezervy v oblasti odolnosti. Nemusíte použiť ani ostrý predmet na to (stačí napríklad necht), aby ste ich poškriabali. Apple sa nestráni od vývoja takéhoto produktu. Ako už ale býva zvykom, s novými technológiami sú v Cupertine radšej opatrní.

Nepredpokladáme, že skladací iPhone uvidíme skôr než v roku 2022 alebo 2023. Kompetentní (a ani zákazníci) ešte evidentne necítia, že by bola technológia pripravená niesť logo nahryznutého jablka. Chceli by ste takýto produkt? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  Vedeli ste o tom, že iPhone obsahuje detekciu osôb?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.