Zdá sa, že rady hlasovej asistencie sa už čoskoro rozšíria o ďalšieho člena. Populárny výrobca inteligentných reproduktorov Sonos plánuje spustiť službu hlasového asistenta, ktorá bude konkurovať Siri, Google Assistant alebo Alexe. Reproduktory z produkcie známeho výrobcu tak bude možné ovládať oveľa jednoduchšie.

Prečítajte si tiež  Siri má bizarný problém s určovaním veku. Riešenie pri tom môže byť jednoduché.

Reproduktory Sonos už podporujú okrem služby Amazon Alexa a Google Assistant, no spoločnosť chce presedlať na vlastného asistenta. Nahradiť ich má funkcia Sonos Voice, ktorú chce firma zaviesť už v najbližších týždňoch. Reproduktory Sonos nepodporujú Siri a to aj napriek integrácii niekoľkých príkazov v rámci funkcie AirPlay 2, ktorá je na reproduktoroch dostupná.

Sonos Voice bude po svojom vydaní kompatibilný s Apple Music, takže používatelia reproduktorov budú môcť požiadať hlasového asistenta o prehrávanie obsahu z jablkovej streamovacej knižnice. Asistent bude kompatibilný aj so službami Amazon Music, Pandora a Deezer. Čo je ale na škodu, služby Spotify a YouTube Music nebudú s asistenciou kompatibilné.

Zdroj: Sonos

Ako pri všetkých hlasových asistentoch, aj Sonos Voice bude mať prebúdzacie slovo, takže používatelia môžu povedať „Hey Sonos“ a aktivovať tak funkciu podobne, ako pri Siri. Aktivácia a rozpoznávanie hlasu bude z dôvodu ochrany osobných údajov prebiehať priamo v zariadení a zvukové príkazy sa nebudú odosielať na spracovanie do cloudu.

Funkcia Sonos Voice sa má spustiť 1. júna v Spojených štátoch a čoskoro potom bude nasledovať jej medzinárodné rozšírenie. Firma zatiaľ nepotvrdila kedy sa funkcia dostane na európsky, resp. slovenský trh.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -