O predpokladoch a odhadoch týkajúcich sa novej generácie slúchadiel AirPods Pro sme v posledných mesiacoch počuli naozaj dosť. K tejto téme sa vyjadrilo množstvo analytikov a leakerov, ktorých tvrdenia sa však v niekoľkých bodoch rozchádzajú. Vybrali sme pre vás 5 najprevdepodobnejších noviniek a funkcií, s ktorými by mala vyrukovať druhá generácia prémiových slúchadiel AirPods Pro od Apple.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro druhej generácie sú na ceste. Táto kľúčová zmena v nich pravdepodobne bude chýbať

Slúchadlá Airpods sa počas uplynulých rokov dočkali niekoľkých prídavkov do ponuky, medzi ktoré patria napríklad najdrahšie AirPods Max alebo základné AirPods 3. generácie. Ako naznačuje súčasná situácia a analytické odhady, nasledovať by mali vylepšené AirPods Pro 2. Dočkať by sme sa ich mali už v druhej polovici roku 2022, konkrétne na jeseň.

Vylepšený čip H2

Podľa doterajších informácií by mali byť AirPods Pro 2 vybavené výrazne vylepšeným bezdrôtovým čipom H2. V porovnaní s momentálnou generáciou H1 bude čip disponovať rýchlejšou odozvou a vyššou kvalitou zvukového prenosu. Dávky vylepšenia sa dočkajú aj kľúčové funkcie Pro verzie, ktorými sú aktívne potláčanie šumu a transparentný odposluch.

Komponenty nachádzajúce sa v slúchadlách AirPods Pro
Zdroj: MacWorld

Vďaka novému čipu bude vylepšená aj komunikácia s hlasovou asistentkou Siri, či zníženie latencie. Nová technológia by mala naviac umožniť podporu bezstratového zvuku Apple Lossless, vďaka ktorej bude počúvanie hudby či sledovanie filmov ešte väčším zážitkom.

Dlhšia výdrž batérie

Podľa komunity používateľov je jedným z hlavných problémov bezdrôtových slúchadiel (nie iba tých od Apple) nedostatočná výdrž batéria. V tomto súdku by sme sa od jablkovej spoločnosti mali dočkať ďalšieho posunu. Nové AirPods Pro by tak mali ponúknuť väčšiu vstavanú batériu v nabíjacom puzdre, ako aj výdrž na jedno nabitie pre obe slúchadlá.

Batéria v slúchadlách Apple AirPods Pro
Zdroj: iFixit

Štandardné slúchadlá Apple AirPods 3 uvedené na trh minulý rok poskytujú až 6 hodín počúvania na jedno nabitie. Paradoxom ale je, že AirPods Pro, ktoré majú vyššiu cenovku ponúknu iba 4,5 hodiny. Aj s vypnutím všetkých dodatočných funkcií disponuje verzia Pro nižšou výdržou. Je preto viac než pravdepodobné, že ak chce Apple zaujať potenciálnych záujemcov o prémiové slúchadlá, bude sa musieť popasovať s lepšou štatistikou, akou disponuje „základný“ model.

Nové nabíjacie puzdro

Nabíjacie puzdro pre nové AirPods Pro by malo dostať hneď niekoľko vylepšení. Slúchadlá AirPods boli prednedávnom integrované do siete Find My, vďaka čomu je možné zistiť ich polohu. Do puzdra novej generácie by mali pribudnúť reproduktory, vďaka čomu ich bude možné lepšie lokalizovať.

Koncept nabíjacieho puzdra Apple AirPods Pro druhej generácie
Zdroj: 52audio

Je tiež pravdepodobné, že nové nabíjacie puzdro AirPods Pro bude mať odolnosť voči vode a potu na úrovni IPX4, rovnako ako nabíjacie puzdro pre AirPods tretej generácie. V súčasnosti majú odolnosť voči vode len slúchadlá AirPods Pro, nie však nabíjacie puzdro. Smutnou správou ale je, že puzdro dostane opäť iba konektor Lightning, nakoľko Apple chystá prechod na USB-C až v roku 2023.

Vylepšená detekcia uší a pokožky

Ďalšou funkciou, ktorú budúce slúchadlá AirPods Pro pravdepodobne prevezmú z tretej generácie AirPods, je vylepšený snímač detekcie pokožky. Vďaka novšiemu senzoru budú AirPods schopné presnejšie odhadnúť kedy sú slúchadlá v ušiach. Momentálna generácia disponuje dvoma optickými snímačmi.

Slúchadlá AirPods Pro v uchu používateľky
Zdroj: Apple

Funkcie sledovania telesnej kondície

V tomto prípade sa jedná o riskantný predpoklad, no Apple si už dávno nechalo patentovať niekoľko technológií, vďaka ktorým by slúchadlá AirPods mohli ponúknuť podobné funkcie ako Apple Watch. Vďaka senzorom pohybu zameraným na sledovanie telesnej kondície by mohli slúchadlá slúžiť podobne ako jablkové hodinky.

Žena v žltom tričku so slúchadlami AirPods Pro v ušiach
Zdroj: TechRadar

Slúchadlá AirPods Pro sú už dnes vybavené akcelerometrom na detekciu pohybu a je možné, že vylepšenia tohto snímača by umožnili určité možnosti sledovania telesnej kondície ako spálené kalórie, prejdená vzdialenosť či telesná teplota.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro už kúpite za menej ako 200,00 €

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -