Smartfóny sú každým rokom sofistikovanejšie a graficky prepracovanejšie. Dnes už sa dá aj za pomerne málo peňazí zakúpiť veľa muziky. Musíte ale správne vyberať. Toto je 9 najlepších smartfónov na hranie hier. Nie je to len iPhone…

Toto je 9 najlepších smartfónov na hranie hier. Spĺňajú tieto atribúty.

Ak si plánujete kúpiť smartfón len na hry alebo to má byť darček pod Vianočný stromček, toto je tá najlepšia ponuka za rok 2019.

- Reklama -

Samozrejme, môžete si vybrať aj zariadenie, ktoré nie je v tomto rebríčku. Dbať pri tom ale treba na niekoľko zásad, ktoré musí herný smartfón spĺňať. Nie je potrebné aby boli splnené úplne všetky naraz. Vo všeobecnosti ale plátí, že čím viac tým lepšie.

  • Výkonný procesor a GPU (grafika): Toto nájdete predovšetkým pri vlajkových lodiach smartfónov. Ideálne je, keď sa vám podarí nájsť (v prípade Andoridu) niečo v čom je aspoň Snapdragon 8xx (alebo podobne výkonný procesor).
  • Chladenie zariadenia: Procesor je síce jedna vec. Čo z neho ale máme, keď sa zariadenie po prehriati vypne? Dnes už v špikových herných smartfónoch nájdeme celé systémy (dokonca aj s vodným chladením či ventilátorom), ktoré nám pomáhajú odbúravať teplo a zvyšovať tak herný zážitok.
  • Dostatočne veľká batéria: Na to aby ste si mohli vychutnať špičkový herný zážitok potrebujete logicky aj veľký akumulátor. Tým minimom je aspoň 3000 mAh. Dôležité je aj to aby telefón podporoval aspoň rýchle nabíjanie.
  • Operačná pamäť RAM a úložisko: Pokiaľ sa rozhodnete ísť po Andoride, odporúčame mať aspoň 6 GB operačnej pamäte RAM. V prípade iOS zariadení si moc nenavyberáte. Na druhú stranu to tu ale nezohráva dôležitú úlohu. K RAM patrí aj čo najväčšie možné úložisko (ideálne interné).
  • Displej s doboru obnovovacou frekvenciou a rozlíšením: Väčšina súčasných smartfónov má obrazovku naladenú na 60 Hz. To znamená, že sa obraz obnoví 60 krát za jednu sekundu. Dnes už na trhu ale nájdeme aj produkty, ktoré majú 90 Hz či dokonca 120 HZ. Tie budú na hranie hier ešte lepšie. Dôležitým faktorom je aj vysoké rozlíšenie.

9. Pocophone F1

Pocophone F1 – svetapple.sk

Hry môžete hrať na telefónoch akéhokoľvek druhu. Čím má ale toto zariadenie lepšie špecifikácie, tým lepší herný výsledok dosiahnete. Pocophone by sme mohli označiť za najlepší najlacnejší vstup do mobilného herného sveta. Radíme ho medzi strednú triedu smartfónov. Za 299€ má ale špecifikácie vlajkových lodí.

Ponúka prepracovaný a výkonný procesor Snapdragon 845 a k tomu až 8 GB operačnej pamäte RAM. Súbory si uložíte na 256 GB interného úložiska a okrem iného sú tu aj kvalitné reproduktory pre čo najlepší zážitok (nie len pri hrách). Toto zariadenie má dokonca aj vodné chladenie. Vďaka tomu vás nebudú trápiť vysoké teploty. Výrez displeja na prednej strane vám bude pripomínať iPhone X či iPhone 11.

Jeho nízka cena sa odrazila na dizajne a spracovaní. Toto skutočne nie je prémiový produkt. Po jeho bokoch nájdeme hrubé rámiky a celá konštrukcia je vyrobená z plastu. Na druhú stranu je to ale daň za cenu, ktorá je skutočne veľmi nízka.

8. Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 - svetapple.sk
Samsung Galaxy S10 – svetapple.sk

Výborným príkladom herného smartfónu môže byť napríklad Samsung Galaxy S10. Je to odveký rival iPhonu a ponúka super parametre vo všetkých smeroch. Je dokonca lacnejší ako iPhone 11. Na Slovensku štartuje už na sume 610€. Telefón ponúka inovatívny chladiaci systém, ktorý je ako stvorený pre hry, ktoré využívajú engine „Unity“.

V Samsungu nájdeme tiež vynikajúcu audio sústavu. Jedná sa o zvuk Dolby Atmos. Čo sa týka grafiky, tak tá je podľa testov o celú tretinu rýchlejšia ako predchodca, Samsung Galaxy S9. Tohtoročnú novinku teda neprekvapia ani náročnejšie tituly.

Operačná pamäť RAM je na úrovni neskutočných 12 GB! Vďaka tomu vám zariadenie nezostarne niekoľko rokov. Samozrejmosťou je aj extrémne výkonný procesor ako aj iné benefity, ktoré s týmto produktom dostanete.

Jedným z nich je napríklad absolútne špičková kamera. Samsung Galaxy S10 sa radí medzi najlepšie foto-mobily na svete. Tak isto má aj veľký akumulátor a podporu rýchleho či bezdrôtového nabíjania. Za tie peniaze je to teda rozumná kúpa…

7. Honor Play

Honor Play
Honor Play – svetapple.sk

Pokiaľ máte obmedzený rozpočet alebo nechcete platiť za herný smartfón veľa, rozumieme vám. Presne pre vás bude ideálnou kúpou Honor Play. Ten bol za týmto účelom (herného smartfónu) v podstate vyvinutý. Jeho cena na Slovensku štartuje na sume 309€ a ponúka naozaj slušné parametre.

Nachádza sa tu absolútne špičkový a veľmi výkonný procesor Kirin 970, ktorý dopĺňa dostatočné množstvo (6 GB) operačnej pamäte RAM. Okrem iného vám Honro Play ponúkne aj technológiu GPU Turbo pre lepší zážitok z hrania a nižšiu spotrebu energie.

Samozrejme nízka cena si vyžiadala svoje kompromisy, s ktorými tu musíte počítať. Nachádza sa tu napríklad len jeden reproduktor. Ten však hrá dostatočne kvalitne. Ak budete používať slúchadlá, trápiť vás to nemusí. Úložisko má kapacitu 64 GB avšak je tu aj možnosť rozšíriť ho vďaka pamäťovým SD kartám. Akumulátor má kapacitu 3750 mAh. Myslíme si, že za túto cenu sú to veľmi slušné parametere, ktoré nebudete ľutovať.

6. OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro - svetapple.sk
OnePlus 7 Pro – svetapple.sk

Ak nechcete aby vám váš smartfón slúžil iba na hry a zároveň chcete absolútne špičkové technológie, OnePlus 7 Pro čaká práve na vás. Jeho cena je 717€ a ponúka to, čo tie najlepšie prémiové vlajkové lode. O nič teda ukrátení nebudete. Okrem iného vyzerá celkom dobre aj po vizuálnej stránke.

Pracuje v ňom výkonný procesor Snapdragon 855, s ktorým nebudete mať problémy pri žiadnej hre. 8 GB operačnej pamäte RAM mú v tom bude spoľahlivo asistovať. Okrem iného má jeho displej rozlíšenie QHD a obnovovaciu frekvenciu až 90 Hz. Bude to teda slušný zážitok.

OnePlus 7 Pro má k dispozícii aj 2 výkonné reproduktory a akumulátor s kapacitou až 4000 mAh. Pri batérii poteší aj systém rýchleho nabíjania Warp Charge 30.

5. Black Shark 2 Pro

Black Shark 2 je v podstate novinka, ktorá bude už onedlho v predaji. Oficiálna cena na Slovensku ešte zverejnená nebola ale mala by sa pohybovať na úrovni 450-550€. Tento smartfón od Xiaomi je stvorený presne na to, čo práve hľadáte. Na zadnej strane sa nachádzajú 2 LED pásiky, ktoré pripomínajú profesionálne herné počítače. Vlastne celkový dizajn zariadenia je koncipovaný tak aby vyzeral ako herný smartfón.

„Pod kapotou“ nájdeme absolútne špičkový procesor Snapdragon 855 Plus a tiež ultra rýchle úložisko UFS 3.0. Telefón poskytne operačnú pamäť až 12 GB. Tak isto je v ňom zabudované aj chladenie pomocou kvapaliny.

Samotný displej je pre hranie hier ako stvorený. Xiaomi tu zakomponovalo technológie, vďaka čomu je jeho citlivosť extrémne presná. Bavíme sa o rozoznávaní pohybov na úrovni 0,3 mm! Nájdeme tu tak isto aj obdobu 3D Touch. Displej je teda schopný reagovať na silu stlačenia. Ak si teda plánujete kupovať telefón kvôli hraniu hier, tento je pre vás ideálna voľba.

4. Asus ROG Phone 2

Asus ROG Phone 2 - svetapple.sk
Asus ROG Phone 2 – svetapple.sk

Na svete je veľmi ťažké nájsť taký smartfón, ktorý by ponúkal lepšie parametre ako práve Asus ROG Phone 2. Za cenu na úrovni 950€ dostanete neskutočne „naloženú“ mašinu, ktorá vám ešte pár rokov nezostarne.

Nachádza sa tu procesor Snapdragon 855 Plus (ako aj v Black Shark 2 Pro). Operačná pamäť tvori 12 GB RAM a k dispozícii je 512 GB či dokonca 1 TB úložisko! AMOLED HDR Displej má navyše fantastické rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu až na úrovni 120 Hz.

6000 mAh batérie vám bude stačiť na bežnú výdrž aj niekoľko dní s možnosťou nabiť zariadenie z 30 W adaptéra. 4000 mAh batérie nabijete vďaka tomu za 58 minút. Veľká kapacita má svoju daň na váhe. Telefón je ťažší, má až 240 gramov (iPhone 11 Pro Max váži 226 gramov). Ináč je to ale špička vo svojom obore.

3. Red Magic 3

Red magic 3 - svetapple.sk
Red magic 3 – svetapple.sk

Smartfón, ktorý sa nazýva ako Red Magic 3 a vyrába ho ZTE je momentálne tiež jedno z najlepších zariadení na trhu pokiaľ na ňom plánujete hrať hry za rozumné peniaze. Ponúka prelomový systém chladenia. To funguje pomocou ventilátora a špeciálnej kvapaliny. Vďaka tomu sa nebude prehrievať.

Nájdeme tu Snapdragon 855, 12 GB operačnej pamäte RAM a tiež 128 GB interného úložiska. HDR Displej má uhlopriečku 6,65″ a obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Perfektná je najmä cena. Hoci budete mať Red Magic 3 problém zohnať na Slovensku, v zahraničí sa jeho cena pohybuje medzi 400-500€. Tu už sa oplatí porozmýšľať.

2. iPhone 11

iPhone 11 - svetapple.sk
iPhone 11 – svetapple.sk

Pokiaľ hľadáte herný smartfón z radov iOS, dobrou voľbou pre vás bude iPhone 11. Jeho základná cena za 64 GB model sa začína na úrovni 750€. Samozrejme je drahší a na prvý pohľad ponúkne menej ako jeho konkurencia.

Sami ale vieme povedať, že vďaka najvýkonnejšiemu mobilnému procesoru na svete, Apple A13 Bionic nebude mať problém ani s najnáročnejšími hrami. Spolupracuje s 3 GB operačnej pamäte RAM. Ak sa vám to zdá málo, nebojte sa, pri iPhone je známe, že aj s menšou RAM dokáže dosahovať lepšie výsledky ako ostatné smartfóny. O výkon je teda postarané.

Dizajn telefónu je štýlový a ponúka všetky funkcie, ktoré od moderného zariadenia očakávate. Jedinou slabinou môže byť displej. Ten funguje na klasickej technológii LCD a rozlíšenie ponúka „len“ 1792×828 pixelov. Vytvára to 326ppi. My hodnotíme tento displej veľmi pozitívne ale konkurencia uvedená vyššie je na tom lepšie. iPhone 11 je rozumná kúpa s operačným systémom iOS. Možnosť hrať na ňom najnáročnejšie hry je k tomu pekný bonus. Budú tu ale isté kompromisy.

1. iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro - svetapple.sk
Toto je 9 najlepších smartfónov na hranie hier. Pozrite si čo sa dá ešte okrem Applu zakúpiť na trhu. – svetapple.sk

Asi ste to aj očakávali. Za najlepšie zariadenie na hranie hier považujeme jednoznačne iPhone 11 Pro Max. Podľa testov má najlepší displej (6,5″) na svete po stránke zobrazenia. V tomto prípade nám ale nedá nespomenúť, že ponúka „iba“ 60 Hz. Niektoré konkurenčné zariadenia sú teda trochu ďalej.

O výkon sa stará rovnaký procesor Apple A13 Bionic ako v iPhone 11. Operačná pamäť je na úrovni 4 GB RAM. Základné úložisko je 64 GB (môžete si zakúpiť až 512 GB verziu). Okrem špičkových fotoaparátov tu dostávate aj skoro 4000 mAh batériu s adaptérom pre rýchle nabíjanie. iPhone 11 Pro Max sa vyznačuje maximálne luxusným dizajnom.

Ak si ho kúpite, určite neoľutujete. Taktiež ponúka špičkový operačný systém iOS. Okrem inéo sú tu aj dva reproduktory, odomykanie pomocou tváre a podobne. Cena zariadenia začína až na sume 1200€. To je spomedzi všetkých vyššie vymenovaných produktov určite najviac. Na strane druhej ale jeho kúpu ľutovať nebudete. Užijete si na ňom maximálny herný zážitok ale aj dokonalé fotografie, video, aplikácia a podobne.

Tak čo, pre ktoré zariadenie ste sa rozhodli vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmakeuseof
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.