Spoločnosť Apple by už čoskoro mohla započať novú éru 3nm procesorov, o ktoré sa postará firma TSMC. Podľa novej správy spoločnosti Nikkei Asia pôjde v prvom rade o čip M3 určený pre nové generácie Macov a čip A17 Bionic pre iPhone 15 Pro. Čipy novej generácie vytvorené 3nm technológiou by mali vstúpiť do produkcie už v najbližších mesiacoch, pričom zariadenia využívajúce tieto čipy sa dostanú na trh v priebehu roka 2023.

Prečítajte si tiež  Najväčší dodávateľ pre Apple obmedzuje výrobu 3nm čipov. Môže za to spoločnosť Intel

Nové čipy s označením N3E majú okrem vyššieho výkonu ponúkať aj oveľa lepšiu energetickú účinnosť v porovnaní s prvou generáciou technológie spoločnosti TSMC známou ako N3. Tento posun povedie nielen k rýchlejším a výkonnejším zariadeniam, ale taktiež k lepšiemu prerozdeľovaniu energie, čo výrazne ovplyvní výdrž batérie, jej zdravie a životnosť.

Správa tvrdí, že Apple plánuje použiť nové 3nm čipy spoločnosti TSMC pre niektoré zo svojich pripravovaných čipov určených pre iPad. Nie je jasné, na ktoré modely iPadov sa správa odvoláva, keďže podľa odhadov sa Apple už budúci mesiac vytasí s upgradom pre iPad Pro. Ten by sa mal dočkať podobne ako nové MacBooky, čipu Apple Silicon M2.

Čipy M1 a M2 Apple Silicon
Zdroj: Apple

Nasledovať by mali nové MacBooky Pro, ktoré sa tiež dočkajú čipov z rodiny M2. Divokou kartou však ostáva počítač Mac mini, ktorý sa ako jediný od svojho uvedenia v overzii Apple Silicon M1 nedočkal žiadneho upgradu.

Rok 2023 by mohol byť druhým rokom po sebe, v ktorom budú najnovším čipom spoločnosti Apple vybavené len modely Pro nového radu iPhonov. Trend prehlbovania rozdielov medzi základnými a prémiovými verziami by tak mal ešte viac utužiť iniciatívu spoločnosti. Je teda viac než možné, že nové generácie čipov sa do štandardných entry zariadení budú dostávať výhradne v obročnom cykle.

Prečítajte si tiež  Apple chystá nový MacBook Pro 14" / 16". Počítač bude predstavený ešte tento rok

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -