Operačný systém iOS 16 obsahuje množstvo užitočných zmien a noviniek, ktoré spoločnosť Apple oficiálne neprezentovala na WWDC 2022. Každopádne sa však o nich oplatí vedieť, nakoľko vám môžu v budúcnosti zjednodušiť život. Presne na to slúži aj funkcia, ktorá ukladá heslá od WiFi sietí.

Ak sa budete nachádzať u priateľa, rodinného príbuzného alebo napríklad v reštaurácii, no nepoznáte heslo od WiFi, ku ktorej ste sa už v minulosti pripájali, v operačnom systéme iOS 15 sa k nemu nijakým spôsobom nedostanete. iOS 16 však všetko mení.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Keď otvoríte položku WiFi v aplikácii Nastavenia a potom kliknete na konkrétnu sieť, ku ktorej ste pripojení, objaví sa nová možnosť Heslo. Ťuknutím na ňu ho zobrazíte, čomu však predchádza autentifikácia za pomoci kódu, Face ID alebo Touch ID.

Táto drobnosť sa hodí najmä vtedy, keď budete potrebovať svoje heslo zdieľať s niekym iným (no nebude vám fungovať automatické zdieľanie), prípadne sa budete chcieť ku WiFi pripojiť na inom zariadení, kde heslo od WiFi siete nebolo nikdy zadané.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here