Po tom, čo spoločnosť Samsung zvážila ukončenie obchodovania s RFPCB (flexibilné dosky s plošnými spojmi, ktoré sa používajú na pripojenie OLED displeja ku základnej doske) sa objavujú povesti, že by mohla vyrábať úplne nový OLED displej pre iPhone 13, ktorý sa ukáže v septembri 2021. Okrem špičkového zobrazenia a menšieho výrezu sa máme tešiť aj na vyššiu obnovovaciu frekvenciu.

Apple dlhodobo v tomto smere zaostáva, a zatiaľ čo konkurenčné smartfóny s Andoridom dávno ponúkajú 90 Hz alebo 120 Hz, iPhone 12 má k dispozícii len 60 Hz. Toto by sa malo zmeniť s príchodom jeho nástupcu, ktorý bude fungovať pri dvojnásobných hodnotách. Apple nazve technológiu rovnako ako na iPade, teda ProMotion.

O uvádzaných zisteniach informuje portál TheElec, ktorý sa odvoláva na svoje kvalitné zdroje priamo v dodávateľských reťazcoch. Flexibilné dosky s plošnými spojmi majú byť pre zavedenie týchto noviniek do praxe kľúčové.

Dočkajú sa ich žiaľ iba drahšie verzie iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, zatiaľ čo dostupnejšie modely si budú musieť vystačiť s nižšou obnovovacou frekvenciou.

iPhone 13 Pro môže mať aj Always-on režim

Always-on displej na iPhone 12S

Analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 75 %) ku celým správam dodáva, že novinka bude obsahovať LTPO, vďaka čomu sa zníži spotreba energie a telefón bude môcť ponúknuť aj Always-on režim (podobne ako Apple Watch Series 5 a Series 6).

Očakáva sa, že novinka získa tiež kvalitnejšie fotoaparáty, procesor A15 Bionic, rýchlejšie 5G, menší výrez pre Face ID, Touch ID pod displejom a v neposlednom rade aj väčší akumulátor. Napíšte nám do komentára, či sa už tešíte.

Prečítajte si tiež  Apple má problém: iPhone 13 trpí na zvláštne sa chovajúcu obrazovku. Nestretli ste sa s ružovým displejom aj vy?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.