Už niekoľko mesiacov vás informujeme o tom, že Apple v roku 2022 uvedie na trh úplne nový iPhone 14 Max. Zároveň sme ale viackrát zdôraznili, že finálny marketingový názov môže byť mierne odlišný. No a túto teóriu teraz potvrdila séria únikov, ktorá naznačuje, že Apple žiaden iPhone 14 Max nepredstaví, ale lacnejší 6,7″ model ponesie označenie iPhone 14 Plus. Je to vcelku logické.

So všetkým začal známy leaker Tommy Boi, ktorý na svojom Twitter účte zverejnil sériu fotografií zachytávajúcich obaly pre iPhone 14 Plus.

iPhone 14 Plus
Zdroj: Tommy Boi / Twitter

Tieto obaly pochádzajú jednak priamo od spoločnosti Apple a taktiež od výrobcu tretej strany, ktorý si ich vo svojom internetovom obchode zalistoval predčasne.

iPhone 14 Plus
Zdroj: Tommy Boi / Twitter

Možno si teraz poviete, že toto je len zhoda náhod a sfalšovaný únik, voči čomu nemôžeme prakticky nijako oponovať. Všetko to, ale platí iba do chvíle, kým s niečim podobným neprišla aj spoločnosť Casetify – popredný výrobca krytov s potlačov pre iPhone.

Tá má priamo na svojom webe vytvorenú sekciu, ktorá je venovaná novému iPhonu 14 Plus. Opäť však nespomína názov iPhone 14 Max. Pozrieť si to môžete aj na snímke obrazovky pod týmto odstavcom:

iPhone 14 Plus
Zdroj: Casetify (snímka obrazovky)

No a do tretice nás o tomto označení informoval leaker Noh prostredníctvom svojho videa na sociálnej sieti Twitter, v ktorom nám ukazuje prístroj určený na presné lepenie hydrogélových fólií.

Jeho výrobca je už pripravený na predstavenie novej série iPhonov 14, pričom lacnejší 6,7″ model označuje aj on sám ako iPhone 14 Plus. A toto už nevyzerá ako náhoda, nemyslíte?

Označenie iPhone 14 Plus je logické 

Ak ešte stále novému názvu neveríte, skúste sa zamyslieť nad tým, aký je vlastne logický. Veď Apple ho používalo aj v minulosti, naposledy v roku 2017, keď predstavilo iPhone 8 Plus.

V roku 2022 by mal byť v ponuke iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Pokiaľ by mal dostupnejší 6,7″ model názov „iPhone 14 Max“, mnoho ľudí by si ho mohlo mýliť s vlajkovou loďou s označením iPhone 14 Pro Max.

Akonáhle ale dostane názov Plus, oproti označeniu Max bude jemne „degradovaný“. Navyše bude v ponuke Apple ľahšie rozpoznateľný a nikto si ho nebude zamieňať s druhou 6,7″ verziou.

Za nás je teda tento krok správny a už teraz sa tešíme na predstavenie, ktoré prebehne 7. septembra o 19:00 hodine nášho času. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Tri slovenské banky plánujú víkendový výpadok služieb. Vieme čo nebude fungovať

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -