Spoločnosť Apple prejde v roku 2022 ku zmenám, ktoré už avizujeme niekoľko dlhých mesiacov. Keďže najmenší 5,4″ iPhone 12 / 13 mini nezaznamenal komerčný úspech, technologický gigant ho nahradí 6,7″ iPhonom 14 Plus / Max, ktorý bude predstavovať lacnejšiu alternatívu pre iPhone 14 Pro Max. Ako však naznačujú niektoré úniky, spoločnosť Apple musí najskôr vyriešiť komplikovanú situáciu v dodávateľských reťazcoch.

Konkrétne analytik Ross Young zverejnil informáciu pre investorov, v ktorej sa uvádza, že výroba väčšieho 6,7″ iPhonu 14 Plus / Max má meškanie. Dôvodom sú dodávky OLED panelov, ktoré výrazne zaostávajú za vlajkovou loďou, iPhonom 14 Pro Max. Tejto téme sme sa venovali aj včera.

Pre lepšiu predstavu, dodávky displejov pre iPhone 14 Pro Max majú byť až trikrát vyššie, než dodávky displejov pre iPhone 14 Plus / Max. Hoci by mali mať obe zariadenia totožnú uhlopriečku, OLED panely sa budú po technologickej stránke výrazne líšiť. Pocítime to na dizajne aj funkčnosti.

iPhone 14 Pro Max bude mať prepracovanejšie technológie

iPhone 14 Pro vo vode
Zdroj: RendersByShailesh & Unsplash – úprava redakcie notebookcheck

Zatiaľ čo iPhone 14 Max má mať klasický OLED Retina displej s vysokým rozlíšením, 60 Hz obnovovacou frekvenciou a výrezom pre Face ID, iPhone 14 Pro Max bude mať aj technológiou ProMotion so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, funkciu Always-on, vďaka ktorej displej nikdy nezhasne a pravdepodobne aj prepracované výrezy pre Face ID, ktoré už budú tvoriť iba dva priestrely priamo v zobrazovacej jednotke.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Lacnejší model sa potom bude spoliehať opäť na dve šošovky fotoaparátu na zadnej strane, slabší procesor A15 Bionic z minulého roka a niekoľkých ďalších obmedzení. Používatelia sa tiež budú musieť uspokojiť s klasickým hliníkom a lesklým sklom. Nehrdzavejúcu oceľ a matné sklo si Apple ponechá výhradne pre drahšie, prémiové verzie svojich smartfónov.

iPhone 14 Max bude začínať o cca 300 nižšie než iPhone 14 Pro Max. Všetky nové zariadenia budú s najväčšou pravdepodobnosťou predstavené už 13. septembra po boku inteligentných hodiniek Apple Watch Series 8.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.