Pred pár týždňami sme vás informovali, že najznámejší chatovací bot, založený na umelej inteligencii od OpenAI, bol zakázaný v prvej európskej krajine, ktorou bolo Taliansko. Dôvodom tohto kroku boli úniky dát, pričom vládni predstavitelia sa obávali o bezpečnosť osobných údajov používateľov.

Spoločnosť OpenAI ku celému problému pristúpila maximálne zodpovedne a okamžite ho začala riešiť. Ako informuje agentúra Reuters, ChatGPT, ktorý je dnes schopný zadarmo fungovať na jazykovom modeli GPT-3.5 a za poplatok na GPT-4 bol opravený tak, aby sa už neopakovali žiadne kontroverzné incidenty.

ChatGPT bude vraj naďalej chrániť bezpečnosť používateľov na tej najvyššej možnej úrovni, pričom tento prístup ocenili aj tamojší predstavitelia vlády. Niektorí z nich sa už dokonca vyjadrili, že technológie AI budú chcieť v rámci svojej agendy začleniť aj do pomoci pre talianske firmy a podniky.

ChatGPT dokáže pomôcť, ale aj uškodiť 

Práve umelá inteligencia dokáže zrýchliť a zjednodušiť mnohé procesy, aj keď ju stále treba kontrolovať. Často sa dopúšťa rôznych chýb. Rovnako platí, že jej používanie môže byť v niektorých prípadoch nebezpečné a preto by ste sa tomu mali okľukou vyhnúť.

Keďže OpenAI analyzuje komunikáciu používateľov s chatbotom, všetky dáta sa ukladajú na jej serveroch. Hoci je cieľom tohto procesu zlepšenie schopností umelej inteligencie, ľahko môžu týmto spôsobom uniknúť rôzne citlivé dáta či informácie.

Nedávno na to doplatila spoločnosť Samsung, ktorej zamestnanci používali ChatGPT, aby si zjednodušili svoju prácu. Problém bol však v tom, že AI spracovávala aj údaje, ktoré sa ku nej nikdy nemali dostať. Firma na to reagovala obmedzením a rovnako začiatkom vývoja vlastnej umelej inteligencie, ktorá by sa mala dať používať na interné účely.

Dajte nám vedieť do komentára, či a ako si cez ChatGPT zjednodušujete svoju prácu vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Máte domá prvý iPhone v nerozbalenej krabici? Predať ho môžete za viac ako 30 000 eur
Môže ťa zaujímať
- Reklama -