Sociálna sieť Instagram sa neustále vylepšuje a vyvíja. Zatiaľ čo kedysi bola určená striktne na pridávanie fotografií v jednom formáte, dnes už na nej nájdete aj videá, možnosť zasielania správ či dokonca textové statusy. Posledná menovaná funkcia je pritom absolútnou novinkou, ktorá sa len v týchto dňoch rozširuje po celom svete vrátane Slovenska. Informuje o tom portál 9to5mac.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Takzvané „Instagram Notes“ fungujú na podobnom princípe, ako 24 hodinové príbehy. Na profile vám vydržia svietiť rovnako dlhý čas no ich obsahom nie sú fotografie či videá ale krátke texty.

Samotná funkcia pri tom na Instagrame nie je úplnou novinkou, pretože ju už nejaký ten čas môžu používať ľudia žijúci v USA. Z dôvodu prísnejších nariadení o ochrane osobných údajov sme si ale na ňu museli v Európskej únií niekoľko mesiacov počkať. Toto isté platí aj o Japonsku či Spojenom kráľovstve.

Nové stavové správy fungujú veľmi jednoducho no majú obmedzenie. Používateľ pri nich môže použiť len 60 znakov. Instagram to vysvetľuje tak, že ide v podstate o krátke posolstvá, prostredníctvom ktorých môže používateľ zdieľať so svetom napríklad svoju aktuálnu náladu.

Instagram Notes
Zdroj: 9to5mac / Instagram

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple chystá ďalšiu revolúciu pre Siri. Po novom bude jej používanie ešte jednoduchšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -