Ako sme vás dávnejšie informovali, Rusko sa rozhodlo tvrdo zakročiť proti spoločnosti Meta, ktorá zverejnila kontroverzné vyhlásenia ohľadom podmienok jej používania. Už o pár dní neskôr tamojšia vláda úplne zrušila Instagram, ktorý v týchto chvíľach v krajine funguje len vďaka VPN službám.

Reakcie ale na seba nenechali dlho čakať a internetom sa začali šíriť fotografie a videá plačúcich influencerov, ktorí prišli zo dňa na deň o hlavnú časť príjmov.

Prečítajte si tiež  Instagram už čoskoro otvorí dvere pre NFT, potvrdzuje Zuckerberg

Ako iste viete, propagovaním produktov (ktoré už v Rusku vo veľa prípadoch ani nie sú dostupné) mohli mesačne zarábať tisíce EUR. To sa ale teraz skončilo a státisícové profily, ktoré sí títo ľudia roky budovali sú prakticky fuč.

Zabudnite na Instagram, príde Rossgram

Vynaliezaví Rusi však okamžite začali špekulovať nad náhradou. V podstate po jednom dni bola ohlásená nová služba s názvom „Rossgram„, ktorá by mala zabezpečiť 100 % alternatívu Instagramu. A aj keď sa samotný Instagram vyvíja v podstate už 10 rokov a každá zmena je v rámci beta verzií testovaná mesiace, Rusi chcú novú platformu spustiť o 14 dní.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Minimálne tak sa to uvádza na oficiálnej internetovej stránke Rossgram.ru, ktorá je však zatiaľ iba veľmi jednoduchá a kompletne celá napísaná v azbuke. V texte sa uvádza, že Rossgram bude náhradou za sociálnu sieť Instagram a dostupný bude na platformách iOS a Android (uvidíme, či ho Apple a Google schvália).

Služba má od začiatku priniesť viacero monetizačných nástrojov, ako napríklad platený prístup ku obsahu, možnosť zaslania finančných prostriedkov (crowdfunding), program odporúčaní a ďalšie.

Tvorcovia Rossgramu uvádzajú, že ak sa zaregistrujete ešte teraz, budete mať špeciálne privilégia a zároveň sa stanete jednými z prvých používateľov tejto sociálnej siete. Všetci ostatní získajú prístup až v apríli.

Sme teda veľmi zvedaví, ako to bude vyzerať a fungovať v praxi. Tak trochu sa nám totiž nechce veriť, že sa dá sociálna sieť, akou je Instagram skopírovať behom týždňov. Kto ale vie, možno na to Rusi majú.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.