Clubhouse je čoraz populárnejší

Vymyslieť v dnešnej dobe novú sociálnu sieť, ktorá reálne prerazí s originálnym a nápaditým konceptom je veľmi náročné. Vývojárom Clubhouse sa to ale podarilo a do dnešných dní sa sem nedá zaregistrovať bez pozvánok. Tie sa predávajú napríklad aj na Slovenskom Bazoši.

Používateľov nová platforma láka, čoho dôkazom je 8 miliónov stiahnutí na internetovom obchode App Store. O dáta sa postarala spoločnosť App Annie, od ktorej ich do svojho článku prevzal zahraničný magazín TechCrunch.

Zaujímavý je predovšetkým raketový rast, ktorý zrejme prekvapil aj tvorcov. Len tak pre predstavu, 1. februára 2021 mal Clubhouse cca 3,5 miliónov stiahnutí. O necelé tri týždne neskôr sa toto číslo vyšplhalo na 8,1 milióna stiahnutí! Používateľská základňa sa teda viac než zdvojnásobila.

Nutne je tu ale pripomenúť, že sa stále bavíme len o stiahnutiach a nie o reálnych registrovaných účtoch. Dostať sa do Clubhouse je síce jednoduchšie, pretože sa značne rozšíril, no stále potrebujete pozvánku od niekoho známeho, kto je už vo vnútri.

App Annie na záver dodáva, že za veľkým rastom môže stáť aj Elon Musk či Mark Zuckerberg, ktorí sa tu už zúčastnili diskusie. Pri druhom spomínanom mene je to ale prekvapenie, pretože sa začalo šepkať o alternatíve pre Clubhouse od spoločnosti Facebook. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iOS 15.1 dostáva dátum vydania. Dočkáme sa niekoľkých zaujímavých funkcií
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.