Clubhouse spôsobil začiatkom tohto roka obrovský ošiaľ v technologickom priemysle. V čase pandémie priniesol vynikajúcu alternatívu, ako môžu ľudia medzi sebou diskutovať a vytvárať tak „živé podcasty“. Túto platformu využil okrem iného aj Elon Musk či Mark Zuckerberg, vďaka čomu sa jej popularita ešte znásobila.

Jeden z hlavných problémov je však do dnešných dní to, že si Clubhouse nemôžete nainštalovať na zariadenie s Androidom. Našťastie sa už ale vývojári posunuli vpred a sociálnu sieť aspoň v rámci beta verzie sprístupnili aj pre obchod Play na území USA. Postupne budú na rade aj ďalšie anglicky hovoriace krajiny a následne celý svet.

- Reklama -

Obrovská hodnota

Odhaduje sa, že Clubhouse má v súčasnosti hodnotu na úrovni 4 miliárd amerických dolárov. Okrem bežných ľudí ho využívajú aj významné osobnosti, politici, investori či podnikatelia. Je to zaujímavé miesto, kde sa môže pri troche šťastia spojiť ktokoľvek s kýmkoľvek a debatovať o zaujímavých témach.

Aplikácia pre Android je oficiálne vo vývoji od začiatku tohto roka. Beta verzia prišla až v máji a dnes si ju môžu vyskúšať aj bežní používatelia. Podľa vývojárov je práve táto dostupnosť najžiadanejšou funkciou sociálnej siete.

Ak pôjde všetko podľa plánov a Clubhouse získa popularitu aj na platforme Android, kde je minimálne taký veľký potenciál, ako na iOS, hodnota bude výrazne narastať. Napíšte nám do komentára, či a ako často využívate Clubhouse.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtechcrunch
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.