Po dlhých mesiacoch čakania Facebook zavádza tmavý režim pre veľké množstvo používateľov iOS a Android aplikácie. Prvotné testovanie začalo ešte minulý rok pri iOS 13 a funkciu dnes využíva niekoľko šťastlivcov. To sa v skorej budúcnosti zmení.

Malé percento ľudí má Dark Mode už od júna

Testovanie na vybranej vzorke používateľov je pre túto sociálnu sieť typické. Niektorí sa tmavého režimu dočkali už v apríli, no oveľa viac používateľov hlásilo jeho prítomnosť v júni.

Hoci sme si na základe týchto skutočností mysleli, že to do oficiálneho vydania nebude trvať dlho, teraz je november a mnoho ľudí Dark Mode stále nemá.

Počas dnešného dňa ale známa vývojárka Jane Manchun Wong informovala, že Dark Mode sa začne rozširovať už v najbližších hodinách do celého sveta pre väčšie množstvo používateľov iOS a Android aplikácie. S tým súhlasí aj viacero našich čitateľov, ktorí nás na novú funkciu postupne upozorňujú.

- Reklama -

Možno, že ju máte vo svojej aplikácii aj vy. Zistíte to veľmi jednoducho. Po otvorení Facebooku kliknite na 3 horizontálne čiarky (v pravom spodnom rohu) > scrollujte dole a vyberte ponuku “Nastavenia a súkromie”. Tmavý režim by sa mal zobrazovať medzi sekciami “Váš čas strávený na Facebooku” a “Jazyk aplikácie”. Pokiaľ tu nie je, zatiaľ nepatríte k “vyvoleným”.

Je zvláštne, že na Dark Mode čakáme tak dlho. Technologická spoločnosť ho zaviedla do Messengeru pred viac ako rokom a do Instagramu ešte dávnejšie. Zabúdať nesmieme ani na sociálnu sieť WhatsApp. Od oficiálneho spustenia nás zrejme delia iba týždne. Tešíte sa?

Pokiaľ už máte to šťastie a Dark Mode testujete, napíšte nám do komentára svoje poznatky a postrehy. Budeme radi za každý názor a príspevok týkajúci sa nového vylepšenia.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. Mne na iPhone SE 2020 sa objavil dark mode v piatok popoludní a zatiaľ je super akurát v pár miestach je ešte nedokončený nakoľko sa tmavý text zobrazuje na tmavom pozadí čo znamená že je zle čitateľný.

    • Ahoj, ako sme uvádzali v článku, stále to nie je oficiálna verzia. My napríklad Dark Mode nemáme na žiadnom redakčnom zariadení a to ich je viac ako päť 🙁

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here