Po dlhých mesiacoch čakania Facebook zavádza tmavý režim pre veľké množstvo používateľov iOS a Android aplikácie. Prvotné testovanie začalo ešte minulý rok pri iOS 13 a funkciu dnes využíva niekoľko šťastlivcov. To sa v skorej budúcnosti zmení.

Malé percento ľudí má Dark Mode už od júna

Testovanie na vybranej vzorke používateľov je pre túto sociálnu sieť typické. Niektorí sa tmavého režimu dočkali už v apríli, no oveľa viac používateľov hlásilo jeho prítomnosť v júni.

Hoci sme si na základe týchto skutočností mysleli, že to do oficiálneho vydania nebude trvať dlho, teraz je november a mnoho ľudí Dark Mode stále nemá.

Počas dnešného dňa ale známa vývojárka Jane Manchun Wong informovala, že Dark Mode sa začne rozširovať už v najbližších hodinách do celého sveta pre väčšie množstvo používateľov iOS a Android aplikácie. S tým súhlasí aj viacero našich čitateľov, ktorí nás na novú funkciu postupne upozorňujú.

Možno, že ju máte vo svojej aplikácii aj vy. Zistíte to veľmi jednoducho. Po otvorení Facebooku kliknite na 3 horizontálne čiarky (v pravom spodnom rohu) > scrollujte dole a vyberte ponuku „Nastavenia a súkromie“. Tmavý režim by sa mal zobrazovať medzi sekciami „Váš čas strávený na Facebooku“ a „Jazyk aplikácie“. Pokiaľ tu nie je, zatiaľ nepatríte k „vyvoleným“.

Je zvláštne, že na Dark Mode čakáme tak dlho. Technologická spoločnosť ho zaviedla do Messengeru pred viac ako rokom a do Instagramu ešte dávnejšie. Zabúdať nesmieme ani na sociálnu sieť WhatsApp. Od oficiálneho spustenia nás zrejme delia iba týždne. Tešíte sa?

Pokiaľ už máte to šťastie a Dark Mode testujete, napíšte nám do komentára svoje poznatky a postrehy. Budeme radi za každý názor a príspevok týkajúci sa nového vylepšenia.

zdroj

Prečítajte si tiež  Najlepšie filmy, v ktorých hrá Jean Reno
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. Mne na iPhone SE 2020 sa objavil dark mode v piatok popoludní a zatiaľ je super akurát v pár miestach je ešte nedokončený nakoľko sa tmavý text zobrazuje na tmavom pozadí čo znamená že je zle čitateľný.

    • Ahoj, ako sme uvádzali v článku, stále to nie je oficiálna verzia. My napríklad Dark Mode nemáme na žiadnom redakčnom zariadení a to ich je viac ako päť 🙁

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here