Spoločnosť Apple nám na evente Wonderlust predstavila iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max s extrémnym výkonom. Obe zariadenia dostali do vienka procesor A17 Pro, ktorý je schopný vďaka špičkovému GPU a hardvérovému Ray Tracingu rozbehnúť aj konzolové tituly.

Technologický gigant z Cupertina sa konkrétne pochválil, že na iPhone 15 Pro si začiatkom roka 2024 zahráme Assassin’s Creed: Mirage, ktorý bude pre bežných hráčov na PC a konzolách dostupný už čoskoro. Dnes pre túto hru vyšli oficiálne hardvérové požiadavky pre PC, ktoré nám čiastočne ukazujú, aký výkonný musí byť iPhone 15 Pro, keď s takouto hrou nebude mať žiadne problémy.

V prvom rade treba zdôrazniť, že Ubisoft prekvapil hráčov po celom svete. Assassin’s Creed: Mirage totiž rozbehnete aj na počítači so stredným výkonom, ak sa uspokojíte s rozlíšením 1080p / 60 FPS. Na to vám bude bez problémov stačiť aj karta GTX 1660 alebo RX 6500 XT. Pokiaľ však budete chcieť tento titul hrať na maximálnych grafických nastaveniach, pochopiteľne si musíte pripraviť silnejší hardvér.

V takomto prípade by ste mali mať k dispozícii aspoň RTX 3080 alebo Radeon RX 6900 a SSD disk, na ktorý hru nainštalujete. A aj keď ide o prvotriedny AAA titul s veľkým svetom, Ubisoft v hardvérových požiadavkách uvádza, že vám bude stačiť „iba“ 40 GB voľného miesta. Pri podobných tituloch sme zvyknutí na podstatne väčšie nároky.

Assassin's Creed: Mirage
Zdroj: Ubisoft

Zatiaľ nie je jasné, v akom nastavení budeme hrať Assassin’s Creed: Mirage na iPhone 15 Pro. Každopádne tu musíme počítať s vyšším rozlíšením 2556 x 1179 px (6,1″) alebo 2796 x 1290 px (6,7″) a minimálne 60 FPS.

Na druhej strane však môžeme mať istotu, že na týchto zariadeniach nebudú potrebné najvyššie nastavenia, nakoľko ich hráči vzhľadom na veľkosti displejov ani nebudú schopní oceniť. Nechajme sa teda prekvapiť.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Únik ukazuje zelený iPhone 15. Nemusí však prísť v septembri
Môže ťa zaujímať
- Reklama -