Spoločnosť Apple predstavila v iPhone 14 Pro nový prvok Dynamc Island, ktorý sprístupnila aj vývojárom tretích strán. Tí môžu vytvárať aplikácie, ktoré ho naplno využívajú, pričom niektorí sa chytili iniciatívy skutočne naplno a po pár dňoch predstavili prvú hru. Funguje na jednoduchom princípe a zabaví každého.

Autorom novinky s názvom „Hit the Island“ je Kriss Smolka, vývojár stojaci za titulmi WaterMinder či HabitMinder. Hra svojim štýlom pripomína legendárny Pong, pričom vašim cieľom je odraziť loptičku zo spodnej časti displeja tak, aby zasiahla dynamicky ostrovček na jeho vrchu.

Ak sa vám to podarí, hra vám pridelí jeden bod za každý zásah, v rámci ktorého Dynamic Island reaguje a vytvára animáciu. Aj v tomto prípade platí, že čím ďalej sa dostanete, tým sa stáva hranie náročnejšie.

Dynamika sa postupne zrýchľuje, pričom po čase môžete čeliť aj niekoľkým loptičkám naraz. No a čo je najlepšie, túto zábavku si môžete stiahnuť z App Store úplne zadarmo. Nájdete ju na tomto odkaze.

Pokiaľ už máte nový iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max, dajte nám vedieť do komentára, ako hodnotíte Dynamic Island. Páči sa vám tento ovládací prvok, alebo ho považujete skôr za zbytočnosť? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Výroba AirPods Pro 2. generácie mala byť pozastavená. Apple nemá problémy len s iPhonom 14 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here