V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že s tým spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

Týždenná akcia na príslušenstvo

tyzdenna-akcia-na-prislusenstvo-11.4---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

V prípade, že si si ešte nevšimol, rozhodli sme sa, že budeme pripravovať každý týždeň originálnu zľavu na iPhone príslušenstvo v spolupráci s internetovým obchodom iPhoneDoplnky.eu. Každý týždeň tak môžeš získať super zľavu na super produkt. Návod ako na to nájdeš v našom seriáli: TÝŽDENNÁ AKCIA NA PRÍSLUŠENSTVO! |11.4. – 16.4|

- Reklama -

iPhone SE – recenzia

iPhone SE
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Asi si na našom Facebookovom profile aj ty zaznamenal, že nám dorazil do redakcie úplne nový iPhone SE, ktorý sa síce tvári ako iPhone 5S, no v skutočnosti ponúka podstatne viac, ako zariadenie z ktorého primárne vychádza. Jeho parametre sú totiž ekvivalentom tých z iPhone 6S a naozaj cítiť, že menší telefón nie je 5S, ako by si ho mohlo na prvý pohľad veľa ľudí pomýliť. Je úplne iný, je jednoduchý rýchly a fantastický, čo viac k tomu na rýchlo dodať?

Prečítaj si našu recenziu v článku: iPhone SE – recenzia


Prezradíme ti, kde najlacnejšie kúpiš Apple Watch!

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

V tomto článku sme sa venovali tlačovej správe jedného internetového obchodu. Apple Watch sú „novinkou“ ktorá sa na Slovensku ešte len začne predávať a ich cena bude oveľa vyššia.

Ako ich ale získaš lacnejšie sa dozvieš v našom článku: Kúpte si najlacnejšie Apple Watch na Slovenskom trhu!


Naše očakávania od iOS 10

ios10-očakávania--titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Spoločnosť Apple je v súčasnosti asi úplne všade téma číslo 1. Takmer na každom technologickom webe sa dneš rieši to, čo a kedy firma predstaví. Jednou z veľmi očakávaných noviniek nie sú len samotné produkty ako iPhone či iPad, ale aj software. Apple každý rok predstavuje nové operačné systémy, myslíme samozrejme iOS a OSX. Tento rok určite nebude výnimkou…

A ty sa teraz spolu snami môžeš pozrieť, na čo sa môžeme tešiť a to v článku: Čo očakávame od iOS 10? Bude to evolúcia alebo revolúcia?


Koncept iOS 10, ktorý si zamiluješ

iOS10-koncept---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Pri tom iOS 10 ešte predsa len chvíľku ostaneme. Apple očividne pracuje na novej generácií, ktorá má byť predstavená približne o 2 mesiace. Najnovší koncept ti ukáže, čo by mohla obsahovať.

Video nájdeš v našom článku: iOS 10 koncept, ktorý sa ti zrejme zapáči!


Návod ako ušetriť batériu a mať zapnutý Night Shift?

bateria-night-shift---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple predstavilo v novej aktualizácií operačného systému iOS fantastickú funkciu Night Shift, ktorá je vlastne takou dobrou kópiou Jailbreak tweaku “F.lux”, ktorý okrem iného funguje aj na OSX. Je to výborná a praktická vec, avšak nie tak jednoducho použiteľná ak máš slabú batériu. Pokiaľ totiž šetríš s režimom „slabej batérie“, čo je len tak mimochodom tiež jedna z noviniek iOS 9, nemôžeš mať funkciu Night Shift spustenú. Jedine žeby… Po novom to ale ide, len to treba obísť!

A presne ako na to sa dozvieš v našom článku: Ako ušetriť batériu a zároveň mať zapnutý Night Shift?


Pozreli sme sa na to, prečo upgradovať z iPhone 5S na iPhone SE

iphoneSE-iphone5S---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Počas posledných týždňov sa neustále stretávame na sociálnych sieťach s názorom, že si používatelia radšej nechajú svoj iPhone 5S ako by ho mali vymeniť za čerstvú novinku, model SE. Na jednej strane takýmto názorom rozumieme, veď telefóny sú po stránke dizajnu takmer totožné. Na strane druhej si ale myslíme, že sa vymeniť predsa len oplatí, sú totižto veci, pri ktorých má model SE jasné výhody ako iPhone 5S!

Ktoré sú to plus niečo navyše nájdeš v našom článku: 3 dôvody prečo sa oplatí prejsť z iPhone 5S na iPhone SE!


Skutočný význam Emoji ikoniek ťa určite prekvapí

skutocny-vyznam-emoji---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Tento týždeň sme našli novú informáciu, ktorá nás veľmi prekvapila. Na jednej webovej stránke sme totižto zistili, že veľa emoji ikoniek používame zle. Samozrejme, nijako ma to nezmenilo, ale je zaujímavé vedieť, na čo sa niektoré z nich skutočne majú používať. Len tak mimochodom, pochádzajú z Japonska, možno aj preto u nás nevieme, na čo sa majú používať, v krajine pôvodu to zrejme cítia trošíčku ináč!

Aká je teda pravá podstata Emoji a čo vlastne znamenajú ? Odpoveď nájdeš v našom článku: Každý deň ich používaš zle, skutočný význam Emoji ikoniek!


Poradíme ti, aké pozadie si máš zvoliť

ake-pozadie---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Mať pekné a vhodné pozadie na iPhone je pre mnohých používateľov nenahraditeľný základ, ktorý robí ich zariadenie ešte krajším. Sú aj takí, ktorým nezáleží na tom, aké pozadie majú a nastavené majú to predvolené. Či si zvolíš Apple pozadie, fotku alebo obrázok z internetu, prípadne samozrejme Pozadia od SvetApple, máš dva spôsoby, ako ho nastaviť.

Aké? Výhody či nevýhody? To nájdeš v našom článku: Aké pozadie zvoliť? Nehybné či perspektívne?


Ak sa ti článok páčil, určite nás podpor zdieľaním, prípadne napíš svoje postrehy a námety! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]