Spoločnosť Microsoft dnes stojí na čele technológií, ktoré súvisia s umelou inteligenciou. Keďže má pomerne veľký podieľ v spoločnosti OpenAI, ktorá vyvinula ChatGPT, pravidelne využíva tieto technológie aj vo svojich softvérových nástrojoch. Najnovšie sa to týka aj klávesnice SwiftKey, ktorú si používatelia môžu stiahnuť na iOS aj Android. Téme sa venoval portál 9to5mac.

Technologický gigant predstavil novú verziu SwiftKey, ktorá je dostupná pre všetkých používateľov a môžu si ju zadarmo stiahnuť alebo aktualizovať. Po novom je v klávesnici integrovaná technológia GPT AI, ktorú je možné využívať v akejkoľvek apke na iPhone alebo zariadení s Androidom, ktorá podporuje klávesnice tretích strán.

Microsoft vo svojom novom blogovom príspevku napísal, že nová verzia klávesnice nesie označenie 3.0.1 a ponúka integráciu troch nových funkcií. Ide o Vyhľadávanie, Tón alebo Chat. Všetky nájdete po kliknutí na ikonu bingu v ľavej časti klávesnice.

GPT-4 priamo vo SwiftKey na iPhone 

Microsoft SwiftKey
Zdroj: Microsoft

Najzaujímavejšou z týchto funkcií je určite Chat, ktorá vám umožňuje rýchly prístup k umelej inteligencii v Bingu, založenej na najnovšom jazykovom modeli GPT-4 kdekoľvek a kedykoľvek.

Nám sa ju žiaľ nepodarilo vyskúšať, nakoľko Chat vo vyhľadávači Bing je v súčasnosti dostupný len pre šťastlivcov, ktorí sa už dostali z čakacej listiny.

Rovnako však môžete oceniť aj rýchle vyhľadávanie prostredníctvom bingu skrz druhé tlačidlo bez toho, aby ste museli prepínať aplikácie cez multitasking alebo ich hľadať na pracovnej ploche. Používanie je veľmi rýchle a intuitívne.

Do pozornosti tiež dávame funkciu Tone, ktorá dokáže prepísať znenie vášho textu. Problém je však v tom, že zatiaľ funguje len v anglickom jazyku.

Microsoft chcel nedávno ukončiť SwiftKey. Teraz však môže poraziť Apple na jeho vlastnej platforme

SwiftKey
Zdroj: Microsoft SwiftKey

Ešte predtým, ako začal celkový ošiaľ ohľadom umelej inteligencie spoločnosť Microsoft oznámila, že ukončuje podporu aplikácie SwiftKey pre zariadenia s operačným systémom iOS. O jej klávesnicu bol pravdepodobne príliš nízky záujem a preto sa firma rozhodla, že ju ďalej nebude aktualizovať.

Netrvalo ale dlho a približne po mesiaci sa SwiftKey do App Store z nepochopiteľných dôvodov vrátila. Možno práve v tom čase začal Microsoft integrovať do apky nové inteligentné funkcie, ktoré teraz sprístupnil používateľom po celom svete.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Akonáhle bude všetko vyladené a AI začne pracovať aj v slovenskom jazyku, teoreticky sa môže stať, že si ľudia budú na miesto vstavanej klávesnice od spoločnosti Apple do svojich iPhonov inštalovať prelomové riešenie od spoločnosti Microsoft. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max je najpredávanejší smartfón v Európe. Apple tu však dostal debakel od Samsungu

Táto firma však už ukázala, že to s umelou inteligenciou myslí vážne a vcelku sa jej darí. Dajte nám vedieť do komentára, ako hodnotíte novinky v SwiftKey vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -