Na súdny spor medzi spoločnosťou Apple a Epic Games doplácajú milióny hráčov po celom svete. Teraz sa žiaľ ukazuje, že bude ešte horšie. V súčasnosti si nemôžete z App Store stiahnuť Fortnite, pretože porušil pravidlá. Po novom však nebude k dispozícii ani nadchádzajúca sezóna!

Fortnite nedostupný na iPhone, iPade či Macu

Vývojári z Epic Games oficiálne potvrdili, že budúcu sezónu obľúbeného battle royale si hráči na svojom iPhone, iPade a Macu nezahrajú. Za všetko môže konflikt s Apple.

Jablková spoločnosť v súčasnosti blokuje aktualizácie Fortnitu a kvôli porušeniu pravidiel odstránila aplikáciu z App Store. V dôsledku toho nebude možné vydať novú sezónu populárnej hry pre platformu iOS a macOS.

Začiatkom mesiaca sa v Epic Games rozhodli, že urobia veľký a odvážny krok. Postavili sa cupertinskému gigantovi s tým, že nesúhlasia s praktikami, ktoré používa vo svojom internetovom obchode v rámci provízií. Niektorým appkam udeľuje výnimku a tie nemusia odvádzať 30% z každej platby. In-app nákupov v hrách sa to ale netýka…

Kompetentní v Apple si s tým ťažkú hlavu nerobili a potom ako boli porušené obchodné podmienky tak Fortnite jednoducho vymazali. Pokiaľ ste ho pred tým nemali nainštalovaný, teraz máte smolu a do svojho zariadenia ho už nedostanete.

V bezprostrednej záväznosti na to však v Epic Games podali žalobu a uverejnili zosmiešňujúcu reklamu. Následne už celý spor naberal na obrátkach a prvého rozhodnutia sme sa dočkali len včera. Uvidíme, ako sa to bude celé vyvíjať. Je však nad svetlo jasné, že Fortinte si na svojom iPhone ešte chvíľu nezahráte…

zdroj

Prečítajte si tiež  Používate iOS aplikácie na iPade? Táto funkcia v rámci iPadOS 16 vás určite poteší
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.