Na súdny spor medzi spoločnosťou Apple a Epic Games doplácajú milióny hráčov po celom svete. Teraz sa žiaľ ukazuje, že bude ešte horšie. V súčasnosti si nemôžete z App Store stiahnuť Fortnite, pretože porušil pravidlá. Po novom však nebude k dispozícii ani nadchádzajúca sezóna!

Fortnite nedostupný na iPhone, iPade či Macu

Vývojári z Epic Games oficiálne potvrdili, že budúcu sezónu obľúbeného battle royale si hráči na svojom iPhone, iPade a Macu nezahrajú. Za všetko môže konflikt s Apple.

Jablková spoločnosť v súčasnosti blokuje aktualizácie Fortnitu a kvôli porušeniu pravidiel odstránila aplikáciu z App Store. V dôsledku toho nebude možné vydať novú sezónu populárnej hry pre platformu iOS a macOS.

Začiatkom mesiaca sa v Epic Games rozhodli, že urobia veľký a odvážny krok. Postavili sa cupertinskému gigantovi s tým, že nesúhlasia s praktikami, ktoré používa vo svojom internetovom obchode v rámci provízií. Niektorým appkam udeľuje výnimku a tie nemusia odvádzať 30% z každej platby. In-app nákupov v hrách sa to ale netýka…

- Reklama -

Kompetentní v Apple si s tým ťažkú hlavu nerobili a potom ako boli porušené obchodné podmienky tak Fortnite jednoducho vymazali. Pokiaľ ste ho pred tým nemali nainštalovaný, teraz máte smolu a do svojho zariadenia ho už nedostanete.

V bezprostrednej záväznosti na to však v Epic Games podali žalobu a uverejnili zosmiešňujúcu reklamu. Následne už celý spor naberal na obrátkach a prvého rozhodnutia sme sa dočkali len včera. Uvidíme, ako sa to bude celé vyvíjať. Je však nad svetlo jasné, že Fortinte si na svojom iPhone ešte chvíľu nezahráte…

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here