Netflix je určite najznámejšia streamovacia platforma na svete. Za svoju silnú pozíciu na trhu vďačí najmä tomu, že vznikla ako jedna z prvých. A aj keď sa jej po zákaze zdieľania hesiel mimo jednej domácnosti konečne začína dariť, spoločnosť by chcela viac. Aj preto intenzívne pracuje na tom, ako rozšíriť svoje služby.

Ako informuje portál Business Insider, Netflix údajne špekuluje nad tým, že svoj obsah obohatí úplne iným spôsobom. Na miesto toho, aby investoval do filmov či seriálov môže priniesť pre svojich predplatiteľov interaktívnu zábavu v podobe hier. Koniec koncov, platforma to čiastočne robí už dnes.

Možno, že ste o tom ani nevedeli, respektíve ste si to nikdy nevšimli, no Netflix ponúka hry už niekoľko rokov.

Dostupné sú na mobilných zariadeniach a vznikajú v špecializovanom štúdiu, ktoré má sídlo v Helsinkách. A aj keď ide o dobrú myšlienku, nalejme si čistého vína, že medzi používateľmi sa zatiaľ neuchytila.

Netflix síce rastie, no nie podľa očakávaní 

Netflix
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov

Netreba zabúdať na to, že Netflix zažíval v uplynulom roku veľmi náročné obdobie, z ktorého sa mu však podarilo vymámiť. Po tom, čo platforma začiatkom roka 2022 začala prichádzať o predplatiteľov a stratila časť svojej hodnoty na akciovom trhu vykonala zmeny. Spustila nové predplatné s reklamami a tiež zakázala zdieľanie účtov, čo okamžite ukázalo svoje ovocie.

Pozitívne výsledky pociťuje platforma už niekoľko mesiacov, čoho dôkazom je aj táto správa. Rast však podľa analytickej spoločnosti Stock Analysis nie je taký dramatický, ako by si vedenie prialo.

V roku 2022 síce tržby dosiahli rekordných 31,62 miliardy dolárov, no rast sa zastavil na 6,46 %. Len pre porovnanie, počas pandémie v roku 2020 predstavoval rast 24,01 % a v roku 2021 takmer 19 %. Aktuálne číslo je teda veľmi slabé.

Netflix to so svojim plánom nebude mať jednoduché 

Uvidíme, ako bude Netflix pokračovať na svojej ceste k dosiahnutiu čo najväčších tržieb a ziskov, no už teraz je jasné, že to firma nebude mať vôbec jednoduché. Na mobiloch hry hrať nechceme, takže bude zaujímavé, ako tento formát príjmeme na našich televízoroch.

Pokiaľ by chcel urobiť Netflix skutočne krok, ktorý zmení priemysel a odstaví konkurenciu, mal by priniesť známe tituly streamované online podobne ako Xbox Game Pass.

Reklama
Reklama

V takom prípade by šlo o ultimátu platformu, ktorú by si predplatilo oveľa viac používateľov. Nechajme sa teda prekvapiť, s čím Netflix vyrukuje. Inovácie sa však pravdepodobne už tento rok nedočkáme. Najskôr by mohla prísť niekedy v rokoch 2024, či skôr 2025.

Prečítajte si tiež  30" zakrivený monitor od Xiaomi je šialene lacný. Má 200 Hz obnovovaciu frekvenciu a výborný obraz

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -