Spoločnosť Netflix čelí od začiatku tohto roka problémom s úbytkom platiacich používateľov. Tejto situácie sa logicky zľakli investori, ktorí začali predávať akcie streamovacej služby. Kompetentní teda museli konať a rozhodli sa pre krok, ktorý by určité množstvo predplatiteľov mohol prinavrátiť naspäť. Ide o lacnejšie predplatné s reklamami.

O tejto funkcii sa hovorilo už dávnejšie, no ešte nikdy nebola tak blízko ako práve dnes. A aj keď sa pôvodne predpokladalo, že na prvých trhoch bude spustená až v decembri 2022 a v priebehu roka 2023 sa rozšíri do celého sveta, Netflix to chce celé stihnúť oveľa skôr.

Netflix chce predbehnúť Disney+

Netflix a Disney+
Zdroj: Netflix / Disney+ (úprava redakcie)

Ako píše The Wall Street Journal, streamovacia platforma chce predbehnúť svojho úhlavného nepriateľa a konkurenta, službu Disney+, ktorá taktiež plánuje dostupnejšie predplatné s reklamami.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Aj preto by sme sa ho v prípade Netflixu mali dočkať už 1. novembra 2022, pričom zo začiatku bude dostupné pravdepodobne len v Amerike a niekoľkých ďalších krajinách.

To, kedy sa Netflix s reklamami dostane aj na Slovensko žiaľ v tejto chvíli povedať nevieme, no trúfame si odhadnúť, že to môže trvať niekoľko mesiacov. Služba zavádza svoje zmeny postupne, pričom uprednostňuje najväčšie a najdôležitejšie trhy.

Koľko bude stáť Netflix s reklamami? 

Televízor, na ktorom je spustený Netflix
Zdroj: Unsplash / David Balev

Informácie ohľadom ceny zatiaľ zverejnené neboli, no na základe dávnejších únikov sa podarilo zistiť, že by Netflix s reklamami mohol byť lacnejší o zhruba 2 doláre, respektíve eurá v porovnaní s najlacnejším predplatným.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Čo sa týka samotných reklám, zobrazovať by sa mali pred začatím prehrávania obsahu a z času na čas aj počas neho. Na jednu hodinu prehrávania však pripadnú len 4 minúty reklamy, čo je v porovnaní s inými službami pomerne „neinvazívne“.

Napíšte nám do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here