Streamovacia služba Netflix nemala ešte prednedávnom žiadnu veľkú konkurenciu. Ako sa však zdá, v priebehu niekoľkých rokov sa situácia na trhu zásadne zmenila. Potom, čo Netflix začal strácať predplatiteľov prichádzajú nápady, ktoré môžu túto službu iba zhoršiť. Ten posledný sa vám páčiť nebude.

Jednou z najväčších výhod Netflixu vždy bolo, že všetky diely seriálov boli dostupné hneď po vydaní. Taktiež sa niekedy rozdelili na niekoľko etáp, ako pri Stranger Things, no v zásade ste nemuseli čakať týdeň na nový diel tak, ako napríklad v televízii, alebo pri konkurenčných streamovacích službách.

Tento koncept bolo možné zachovať až do chvíle, kým ostatní nezačali rásť. Teraz, keď má však Netflix finančné ťažkosti to vyzerá tak, že sa bude musieť prispôsobiť konkurentom.

Práve pri nich je zvykom, že nové diely seriálov prichádzajú v týždňových intervaloch. Stačí sa pozrieť na snímok Rod Draka, ktorého nové časti sú k dispozícii každý pondelok na platforme HBO Max.

Tento systém sprístupňovania obsahu má pochopiteľne viacero výhod. Tou jednou je, že Netflix si pri televíznych, počítačových, alebo mobilných obrazovkách udrží dlhodobo väčší počet divákov. A to je pre službu strácajúcu predplatiteľov veľmi dôležité.

O seriáloch sa bude hovoriť dlhšie ako týždeň… 

Štvrtá séria Stranger Things je už so svojim veľkolepým finále dostupná na Netflixe
Zdroj: Stranger Things / Netflix

Druhá výhoda je potom tá, že sa o nových seriálových novinkách bude písať a hovoriť dlhšie než pred tým. Vďaka tomu zažijú väčší „hype“ a teoreticky sa to môže odzrkadliť aj na vyššom počte predplatiteľov.

Samozrejme, človek týmto stráca akúsi slobodu, respektíve výhodu, ktorú mu pôvodne Netflix prinášal. Nové riešenie je opäť krokom späť ku tradičnej televízii, ktorú prestávalo sledovať čoraz väčšie množstvo ľudí kvôli reklamám. A hádajte čo, Netflix chystá predplatné, v ktorom sa vám budú zobrazovať krátke video spoty

Dajte nám vedieť do komentára, či vám systém vydávania seriálov na týždennej báze vyhovuje, alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Pripravovaný 15" MacBook možno započne novú modelovú radu. Aké meno ponesie?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJColider
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here