Spoločnosť Apple vydala prvú beta verziu operačného systému iOS 17.4, ktorej sme už medzičasom stihli venovať aj samostatný článok. Aj keď sme to nečakali, súčasťou tohto updatu sú tie najzásadnejšie inovácie v rámci celej histórie operačného systému iOS. A užijeme si ich hlavne na Slovensku či na celom území Európskej únie.

Okrem toho sem však pribudli aj menej podstatné zmeny, medzi ktoré by sme mohli zaradiť nové Emoji ikony. Ako informuje portál Emojipedia, nové ikony vychádzajú z balíka Unicode 15.1, ktorý bol schválený ešte v septembri 2023. Informovali sme vás o tom v nasledujúcom článku.

Dnes už vieme, že finálny počet nových ikonieck bez farebných variácii bude približne 28. Spolu s variáciami to môže byť ďaleko cez 100. Ich súčasťou je napríklad vták fénix, ikona symbolizujúca otáčanie hlavou, limeta, huba, alebo roztrhnutá reťaz. Nie je to však všetko.

iOS 17.4 Emoji
Zdroj: EmojiPedia (úprava redakcie)

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Bezpohlavná rodina, športovci či hendikepovaní používatelia 

V celkovom zozname sa totiž objavili aj štyri sivé ikony, na ktorých sa nachádzajú siluety osôb, ktoré znázorňujú rodinu, ale nie je z nich možné vyčítať pohlavie. Ide o veľmi jednoduché piktogramy, ktoré sa budú dať používať v rôznych súvislostiach.

Konzorcium Unicode tiež myslelo na športovcov či hendikepovaných používateľov. Súčasťou balíka, ktorý nájdeme v iOS 17.4 už o niekoľko týždňov budú napríklad kráčajúci, bežiaci, ale aj kľačajúci ľudia. Taktiež sa tu objavili ľudia so slepeckou palicou a manuálnym či elektrickým invalidným vozíkom.

iOS 17.4 Emoji
Zdroj: X / Emojipedia

Zatiaľ žiaľ nevieme presne povedať, kedy bude iOS 17.4 k dispozícii pre všetkých používateľov. V súčasnosti ho majú možnosť testovať vývojári z celého sveta a keďže sme len v prvej beta verzií, predpokladáme, že tá oficiálna môže prísť až niekedy v marci. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 950 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Historický rekord: Apple ako prvé prekonalo trhovú hodnotu 3 bilióny dolárov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -