Netflix mal pred dvoma rokmi nepríjemné problémy s úbytkom predplatiteľov, čo sa pokúsil riešiť novými spôsobmi. Jedným z nich bolo zavedenie dostupnejšieho predplatného s reklamami a druhým zase zákaz zdieľania účtov mimo jednej domácnosti. A keďže sa začalo opäť dariť, teraz sa streamovacia služba rozhodla opäť zmeniť stratégiu.

Ako informuje Macrumors, Netflix sa rozhodol zrušiť svoj najlacnejší plán bez reklám v Spojenom kráľovstve a Kanade. Táto zmena sa dotkne mnohých používateľov, ktorí si obľúbili sledovanie obsahu bez rušivých reklám. Netflix ich teraz informuje o tom, že by mali prejsť na nový typ predplatného.

Napríklad, jeden z používateľov Redditu zdieľal oznámenie, ktoré dostal: „Váš posledný deň na sledovanie Netflixu je 13. júla. Vyberte si nový plán, aby ste mohli pokračovať v sledovaní.

V Spojenom kráľovstve stál doteraz základný plán bez reklám £7,99 / mesačne. Po novom ho, ale nahrádza lacnejší plán s reklamami za £4,99 / mesačne, alebo drahší štandardný plán za £10,99 / mesačne, ktorý ponúka vyššiu kvalitu obrazu a možnosť sledovať obsah na dvoch zariadeniach súčasne.

Podobné zmeny sa dejú aj v Kanade, kde cena najlacnejšieho plánu v súvislosti s nimi stúpla z $9,99 / mesačne na $16,49 / mesačne, pričom najdostupnejší plán s reklamami je citeľne lacnejší a stojí len $5.99 / mesačne. .

Na reklamy na Netflixe sa pozerajú milióny ľudí 

Netflix
Zdroj: Unsplash / Thibault Penin

Netflix sa týmto krokom snaží zvýšiť svoje príjmy a zamerať sa na plány s reklamami, ktoré v máji tohto roku používalo až 40 miliónov aktívnych mesačných používateľov.

Pre používateľov to znamená nutnosť zvyknúť si na reklamy alebo zvýšené mesačné poplatky. Táto zmena môže vyvolať vlnu nespokojnosti, no Netflix sa zrejme spolieha na to, že jeho bohatá ponuka obsahu udrží divákov aj napriek týmto novým podmienkam.

A čo Slovensko?

Pre tunajších divákov máme dobrú správu. Keďže v našej krajine Netflix zatiaľ ani len neponúka lacnejšie predplatné s reklamami, nemusíte sa obávať, že by vás vyrušovali.

Každopádne vám nevieme povedať, dokedy to takto bude fungovať, pretože reklamy dnes ponúka v našich končinách prvá služba SkyShowtime. Kompletný slovenský cenník pre Netflix nájdete na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  X spoplatní základnú službu. Ostatné sociálne siete ju majú zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -