Chatovacia služba WhatsApp patrí medzi najpopulárnejšie aplikácie vo svojej kategórii. Aj preto nie je prekvapením, že spoločnosť Meta (pod ktorú WhatsApp spadá) pracuje na jej neustálom vylepšovaní. Najnovšie sa do apky dostane funkcia, ktorú už môžete poznať zo sociálnych sietí Instagram alebo Facebook (Messenger). Používate ju zrejme aj vy.

Aby sme vás nenapínali, podľa portálu Wabetainfo sa niektorým používateľom beta verzie služby na iOS a Androide začínajú zobrazovať príbehy v hlavnom zozname chatov.

Ako uvidíte na snímkach obrazovky nižšie, karta „Status“, ktorá je alternatívou pre 24 hodinové príbehy, zostáva stále na svojom mieste v ľavej spodnej časti Menu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Pokiaľ si však budete chcieť pozrieť aktuálny status svojho kamaráta, rodinného príslušníka alebo kolegu, postačí vám kliknúť na okrúhle tlačidlo priamo v chate.

Nové tlačidlá pre Status v aplikácii WhatsApp
Zdroj: WABetainfo

Ako poznamenávajú zahraniční vývojári, nové riešenie funguje len ako praktická skratka v používateľskom rozhraní (UI) a nie náhrada uvedenej karty Status. Do značnej miery to pripomína riešenie, na ktoré sme zvyknutí z aplikácie Instagram.

Novinku vo WhatsAppe si zatiaľ užívajú iba „vyvolení“

WhatsApp Logo
Zdroj: Unsplash / Dima Solomin

Nová zmena je zatiaľ dostupná len pre náhodne vybratých beta testerov aplikácie a ako poznamenáva portál XDA Developers, zatiaľ neexistuje spôsob, ako si ju vynútiť.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

V súčasnosti nie je známe, kedy bude táto novinka k dispozícii pre všetkých, no ako poznáme WhatsApp, trvať to môže ešte niekoľko dlhých mesiacov.

Za pozornosť ale stojí, že vývojári urobili v poslednej dobe pomerne dosť vylepšení, vďaka ktorým sa apka používa oveľa pohodlnejšie. Dajte nám vedieť do komentára, či nové skratky pre Status v chate oceníte aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -