Spoločnosť Apple len nedávno oznámila výmenný program pre Apple Watch Series 6. Mnohí ľudia ale nevedia, že podobnú službu môžu využiť aj pri Apple Watch Series 3. Oznámená bola ešte v roku 2019 a platná bude do septembra 2022.

Výmenný program sa týka aj v tomto prípade displeja, avšak nie kvôli jeho nefunkčnosti (tak ako pri Apple Watch Series 6), ale kvôli pravidelnému praskaniu dotykového sklíčka.

Spoločnosť Apple zistila, že za týmto problémom stojí akumulátor, ktorý sa pri niektorých modeloch nafúkne a vytláča zvyšné komponenty smerom von zo zariadenia.

Rozbitý displej na Apple Watch 

Rozbitý displej na Apple WatchTáto vzácna chyba následne spôsobí, že tenké dotykové sklíčko nevydrží tlak zvnútra zariadenia a následne praskne. Opravovať rozbitý displej na Apple Watch je v podstate nočnou morou každého ich majiteľa.

Nakoľko ale za túto chybu nemôže používateľ ale problematický komponent, spoločnosť Apple je ochotná pomôcť aj pri produktoch mimo záruky. V minulosti sme si to mohli vyskúšať aj my sami.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Ešte doplníme, že Apple Watch Series 3 musia mať pre uznanie výmenného programu rozbitý displej veľmi špecifickým spôsobom. Poškodenie spôsobené pádmi alebo nárazmi nie je vrámci opravy uznávané.

 „Spoločnosť Apple zistila, že za veľmi zriedkavých okolností sa môže na hliníkových modeloch Apple Watch Series 2 alebo Apple Watch Series 3 vytvoriť prasklina pozdĺž zaobleného okraja obrazovky. Prasklina môže začať na jednej strane a potom pokračovať okolo obrazovky, ako je znázornené na obrázkoch.“

Rozbité Apple Watch vám môžu vymeniť zadarmo. - svetapple.sk

Ako skontrolovať, či mám nárok na výmenný program pre Apple Watch Series 3? 

  • V prvom rade sa uistite, že vlastníte hliníkovú verziu Apple Watch Series 3 (s ION-X sklíčkom).
  • Porovnajte prasknutú obrazovku s obrázkami vyššie.
  • Výmenný program sa vzťahuje na 38mm aj 42mm hliníkové modely Apple Watch Series 3 vrátane modelov Nike+ až do 3 rokov od pôvodného nákupu.
  • Obráťte sa na autorizovaný servis spoločnosti Apple, ktorý vám presne poradí, ako ďalej postupovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -