Pokiaľ si kúpite akýkoľvek výrobok od spoločnosti Apple, pravdepodobne očakávate, že bude fungovať na sto percent. Ako sa však zdá, technologickému gigantovi sa v poslednom období príliš nedarí. Firma mala po uvedení nového iPhonu 14 množstvo problémov a tie teraz pokračujú inteligentnými hodinkami Apple Watch.

Spoločnosť Apple priznala, že Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra môžu mať problémy s mikrofónom. Používatelia sa s nimi stretávajú pri rôznych činnostiach, vrátane využívania hlasového asistenta Siri, telefonovania a podobne.

Ľudia sa sťažujú na to, že mikrofón im z ničoho nič prestane fungovať, čo spôsobuje, že aplikácie, ktoré sa naň spoliehajú zobrazujú chyby a rovnako sa nedajú používať. Pochopiteľne, toto je napríklad pri telefonovaní obrovský problém.

Apple Watch problém s mikrofónom
Zdroj: Macrumors

Ako však píše Macrumors, technologický gigant o nedostatku vie a pomaly ho rieši. V internej správe uvádza, že si je vedomý chyby, ktorá postihuje používateľov a konkretizuje, že ľudia sa s ňou najviac stretávajú pri používaní Siri, nahrávaní hlasových poznámok či uskutočňovaní telefónnych hovorov.

Firma zatiaľ neuviedla, kedy príde oprava, no ponúkla riešenie, ktoré môže používateľov tohto problému aspoň dočasne zbaviť. Je ním samozrejme celkový reštart zariadenia, po ktorom sa, ale môže nefunkčný mikrofón kedykoľvek vrátiť.

Dobrou správou však je, že problém je softvérový a nie hardvérový. Už čoskoro teda príde update, ktorý nás od neho odbremení. Zostaňte trpezliví.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple zastavuje predaj Apple Watch: Možno bude musieť zmeniť hardvér
Môže ťa zaujímať
- Reklama -